Naujienos

Karantino metu stiprinama psichologinė pagalba ir priklausomybių konsultavimas probuojamiesiems

2020-04-15

              Išgyventi ilgalaikį karantiną niekam nėra lengva ir niekas nesiginčija, kad šiuo metu labai svarbus ne tik fizinis apsisaugojimas nuo COVID-19, bet  ir rūpinimas žmonių psichologine gerove. Visiems žinoma karantino kasdienybė, kuomet primygtinai dėvimos kaukės, nuolat plaunamos rankos, dezinfekuojamos durų rankenos bei stalų paviršiai. Tačiau izoliacijos laikmetis dažną liūdina ir emociškai išsekina.
           Suprasdami padėties rimtumą, Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono probacijos skyriaus specialistai – psichologai ir priklausomybių konsultantai – neskaičiuoja savo darbo valandų, bendraudami su klientais informacinėmis ir elektroninių ryšių priemonėmis, tęsdami pradėtas konsultacijas bei priimdami naujus klientus. Labiausiai, anot specialistų, pasiteisina nuotolinis konsultavimas per vaizdo ir garso komunikacijos platformas, tokias kaip ZOOM, Hangout arba Offise.com – vaizdo pokalbiai suteikia galimybę matyti asmens kūno kalbą, pastebėti tam tikrus dalykus, kuriuos sunku identifikuoti kalbantis telefonu, palengvina kontakto užmezgimą, leidžia klientui lengviau atsiverti ir pasitikėti.
              Kai smarkiai apribojamas žmonių socialinis gyvenimas, gali sustiprėti nerimo, vienišumo, nežinomybės jausmai, padidėti streso lygis ar net atsirasti suicidinių minčių, paaštrėti konfliktai artimoje aplinkoje, ypač alkoholio ar kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo fone. Ypatingą dėmesį probacijos tarnyba skiria smurtautojų artimoje aplinkoje šeimoms, auginančioms nepilnamečius vaikus – intensyviai konsultuojama prevenciškai, stengiamasi užkirsti kelią pakartotinam smurto protrūkiui.
                Nuotolinis psichologinis bei priklausomybių konsultavimas reikalauja be galo daug pastangų, darbas vyksta labai intensyviai, tačiau probacijos specialistus džiugina klientų grįžtamasis ryšys: „Alkoholio nevartoju ir netraukia, nerūkau jau 54 dienas. Visada vakarais žiūriu Jūsų rekomenduotus mokomuosius filmus“, „Ačiū jums už palaikymą. Nuotolinio bendravimo man būtent ir trūko paskutiniu laiku. Tikrai, labų labiausiai! Džiaugiuosi, kad mes susitikom. Geros dienos ir iki ryt. Pranešiu Jums, ką mano gydytoja nuspręs dėl metadono“, „Ačiū, kad rūpinatės mumis“.
               Vis dėlto, kai kurie asmenys pasiilgsta gyvo kontakto su psichologu ar konsultantu probacijos tarnyboje. Štai vienas iš nuotolinių konsultacijų dalyvių teigia: „Video konsultacija man yra priimtinas būdas bendrauti, galiu matyti žmogų, bet kitą vertus ateinant pas psichologą  jaučiuosi atėjęs į saugią aplinką, o namie nejauku jei kas nors išgirstų...“.
              Lietuvos probacijos tarnybos psichologai ir priklausomybių konsultantai nepamiršta nuotoliniu būdu pasirūpinti ir savo kolegų, savanorių bei praktikantų emocine gerove – Vilniaus regiono probacijos skyriaus kolektyvas labai dėkingas jiems už profesionalumą, empatiją ir atsidavimą.
                Nekantriai laukiame, kad ekstremali situacija dėl koronaviruso Lietuvoje pasikeis į gerąją pusę ir visi galėsime grįžti prie įprasto gyvenimo ir darbo, tačiau kol kas turime išlikti stiprūs, išmintingi ir palaikyti vieni kitus.

 

      

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. balandžio 15 d. 17:49
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. spalis
 
P
A
T
K
P
Š
S
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos