Naujienos

Individualus ir programinis darbas su probuojamaisiais vykdomas nuotoliniu būdu

2020-04-09

Tęsiantis karantinui mūsų šalyje, Lietuvos probacijos tarnybai teko susidurti ir susidoroti su naujais iššūkiais - užtikrinti veiksmingą probuojamųjų resocializaciją neturint galimybės tiesiogiai su jais susitikti. Motyvaciniai pokalbiai smurto bei psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijai, psichologinės konsultacijos, mediacijos procesai, individualios programos „Elgesys-pokalbis-pasikeitimas“ užsiėmimai visuose probacijos skyriuose vykdomi telefonu, su klientais susirašoma elektroniniais laiškais, be to – taikomi inovatyvūs individualaus ir programinio darbo metodai.
Klaipėdos regiono probacijos skyriaus specialistai pradėjo vykdyti elgesio pataisos programas nuteistiesiems naudojant vaizdo ir garso komunikacijų platformą ZOOM. Nuotoliniam darbui buvo pasiruošta keliais etapais: gavus vadovybės pritarimą, organizuoti trumpi ZOOM naudojimo mokymai (pamoka YouTube platformoje adresu: https://www.youtube.com/watch?v=dzJb3cZFMEM&feature=youtu.be), platforma įdiegta ir išbandyta tarpusavyje probacijos įrenginiuose. Nuotolinės programos testavimui buvo atrinkti bendradarbiaujantys, turintys išmanųjį telefoną ir interneto prieigą prižiūrimieji, teismo įpareigoti dalyvauti elgesio pataisos programose arba smurtinį elgesį keičiančiose programose. Jiems buvo padėta įdiegti komunikacijos platformą. Maloniai nustebino tai, kad visi sutikusieji dalyvauti virtualiuosiuose užsiėmimuose netgi pasidžiaugė gavę išskirtinį probacijos pareigūnų dėmesį. Nuo 2020 m. balandžio 2 d. pravesti pirmieji du elgesio pataisos programos "Tik tu ir aš" nuotoliniai užsiėmimai ir gautas grįžtamasis ryšys iš programos dalyvių: „Karantino metu itin trūksta bendravimo, abu su žmona laiką leidžiame namuose, jaučiasi trintis su ja, o išeiti nelabai kur gali...Gavau užduotį pildyti Veiksmų planą – tai padės prasmingiau praleisti savaitę. Lauksiu sekančio užsiėmimo, galėsime viską aptarti!“, „Nuotolinio užsiėmimo metu jaučiausi net komfortiškiau, nei būdamas probacijos tarnyboje – namuose man saugiau, patogiau. Bendravimas su probacijos specialistu sumažino nerimą. Noriu tęsti užsiėmimus“.
Tikimės, kad nauji inovatyvūs individualaus bei programinio darbo metodai ne tik pravers karantino metu, bet ir ateityje padės efektyviau, moderniau vykdyti probaciją, suteiks galimybę nuotoliniu būdu taikyti elgesio pataisos programas negalią turintiems, lėšų stokojantiems ar dėl kitų objektyvių priežasčių negalintiems atvykti į probacijos tarnybą prižiūrimiesiems. Probacijos tarnybos pareigūnai pozityviai priima naujoves ir ragina probuojamuosius aktyviai bendradarbiauti einant gerų pokyčių link!

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. balandžio 9 d. 07:46
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. spalis
 
P
A
T
K
P
Š
S
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos