Naujienos

Vaikams ir jų mamoms organizuota išvyka į miestą

2019-03-29

     2019 m. kovo 27 d. mieste vyko vaikų ir jaunimo teatro šventė „Drąsiau, drambly“, skirta Tarptautinei teatro dienai paminėti. Šia proga Panevėžio pataisos namų Vaiko ir motinos namuose gyvenančioms nuteistosioms ir jų vaikams Resocializacijos skyriaus specialistė organizavo išvyką į miestą. Specialistė kartu su mamomis ir vaikais apsilankė teatre, kur stebėjo ikimokyklinių įstaigų parengtas programėles, vėliau aplankė laisvalaikio erdvę Senvagėje.

     Išvyka organizuota įgyvendinant „Motinystės įgūdžių lavinimo“ programą. Jos metu ne tik smagiai praleistas laikas, pasigrožėta bundančia gamta, bet ir sustiprinta nuteistųjų socialinio bendravimo patirtis. Moterys ir vaikai buvo motyvuojami domėtis aplinka, visuomenės gyvenimu, bendravimo principais, taip ugdomi motinų gebėjimai susidoroti su kasdienio gyvenimo iššūkiais ir problemomis. Minėta programa taikoma visoms besilaukiančioms ir auginančioms vaikus nuteistosioms. Programoje dalyvaujančios besilaukiančios moterys rengiamos motinystei. Joms suteikiamos žinios apie vaiko gimdymą, žindymą, auginimą, priežiūrą bei sveiką gyvenseną. Dalį programos sudaro teorinės paskaitos, kita dalis – praktiniai užsiėmimai. Programą vedą Resocializacijos skyriaus, Sveikatos priežiūros skyriaus specialistai, pasitelkiami savanoriai, visuomeninės organizacijos.

     Šiuo metu Panevėžio pataisos namų Vaikų (kūdikių) skyriuje gyvena 9 nuteistosios ir 8 vaikučiai, Vaiko ir motinos namuose, ne pataisos įstaigos teritorijoje, – 4 moterys ir 4 vaikai.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. kovo 29 d. 12:53