Naujienos

Panevėžio pataisos namuose pradedamas įgyvendinti projektas „Ne-tobuli“

2019-08-14

     2019 m. rugpjūčio mėnesį Panevėžio pataisos namuose pradedamas vykdyti naujas, taikomuosius teatro metodus pataisos įstaigoje pristatysiantis projektas „Ne-tobuli“. Projektą įgyvendina VšĮ „Kaukių akademija“, kuri rugsėjo-spalio mėnesiais organizuos teatro sesijas pataisos namų nuteistųjų ir dirbančiųjų bendruomenei.

     Projekto poreikis ir iniciatyva kilo ieškant naujų būdų paskatinti įstaigoje pozityvius pokyčius. „Sąmoningai ar ne pažeidę taisykles, kartais atsitiktinai suklydę žmonės yra išskirtinė socialinės atskirties grupė. Dažnai tai traumuoti, sunkiai atsiveriantys, depresiją išgyvenantys, dalis jų turintys priklausomybių ir įvairių sveikatos problemų. Tačiau visi jie – mūsų visuomenės nariai, turintys teisę į meną ir ypatingai jo formas, padedančias išgyventi, pagerinti savo gyvenimo kokybę, tuo pačiu per asmeninę transformaciją susikuriant galimybę sugrįžti į visuomenę visaverčiu jos nariu“ – sako Panevėžio pataisos namų direktorius Edvardas Norvaišas.

     VšĮ „Kaukių akademijos“ kūrybinė grupė įsitikinusi, kad itin paveikios yra profesionaliai parengtos meninės programos, ypač – teatro. Grupės vadovės nuomone, teatro sesijos tūrėtų būti taikomos ne tik bausmę atliekančioms moterimis, bet ir pataisos įstaigos dirbantiesiems. Tikimasi, kad bendrose veiklose dalyvaujant tiek nuteistosioms, tiek įstaigos darbuotojams keisis visų turimos nuostatos – sumažės susipriešinimas tiek tarpusavyje, tiek tarp atskirų grupių. Atsiradęs gebėjimas valdyti emocijas sąlygos geresnį nuteistųjų elgesį pataisos įstaigoje, pozityvų bendravimą su pareigūnais ir tarpusavyje bei taps dar viena sėkmingo nuteistojo pataisos proceso prielaidų.

     Projektas „Ne-tobuli“ iš dalies finansuojamas Kultūros tarybos lėšomis.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. rugpjūčio 14 d. 13:54