Naujienos

Panevėžio pataisos namų pareigūnai susipažino su Pietų Afrikos Respublikoje įgyvendinama Atkuriamojo teisingumo programa

2019-11-25

     2019 m. lapkričio 18-20 d. Panevėžio pataisos namuose lankėsi Šveicarijos krikščioniškosios kalėjimų asociacijos atstovų grupė kartu su Pietų Afrikos Respublikos Teisingumo ministerijos atstovais bei šios šalies kalėjimuose Atkuriamojo teisingumo (angl. Restorative Justice) programą įgyvendinančiais darbuotojais. Svečiai supažindinti su Lietuvos bausmių vykdymo principais, Panevėžio pataisos namų veikla, jiems pristatytas ir daugelyje pasaulio šalių analogų neturintis Vaiko ir motinos namų, veikiančių už pataisos įstaigos ribų, modelis. Pietų Afrikos Respublikos atstovai įstaigos administracijai ir pareigūnams organizavo mokymus atkuriamojo teisingumo tema, detaliai supažindino ne tik su pasaulyje plačiai žinoma atkuriamojo teisingumo koncepcija, bet ir pristatė sėkmingą jos realizacijos modelį, taikomą Pietų Afrikos Respublikos kalėjimuose. Apsilankymo Panevėžio pataisos namuose metu svečiai taip pat vykdė užsiėmimus įstaigoje bausmę atliekančioms moterims, liudijo savo gyvenimo, nuopuolių ir sėkmės istorijas, drąsino nepalūžti, atsitiesti bei atkurti savo žmogiškąją savivertę ir orumą.

     Panevėžio pataisos namai džiaugiasi jau ne pirmus metus trunkančiu sėkmingu bendradarbiavimu su Šveicarijos krikščioniškąja kalėjimų asociacija bei užmegztais naujais kontaktais su Pietų Afrikos Respublikos penitencinės sistemos atstovais bei galimybe pasidalinti ir susipažinti su gerąja veiklos praktika, vykdoma kitose Europos bei pasaulio šalyse.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. lapkričio 25 d. 11:06
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos