Naujienos

Panevėžio pataisos namų nuteistosios skatinamos dalyvauti miesto bendruomenės gyvenime

2019-11-25

     Besirengdamos integracijai laisvėje, nuteistos moterys yra skatinamos įsitraukti į miesto bendruomenės gyvenimą per švietimo, meno, kultūros, sporto ar kitas veiklas. Artėjant pasaulinei kovos su AIDS dienai (gruodžio 1 d.), Panevėžio pataisos namų nuteistųjų bendruomenė buvo pakviesta prisidėti prie miestiečiams skirtų renginių. Šia proga dalyvavome net dviejose iniciatyvose – konferencijoje bei rankdarbių konkurse.

     2019 m. lapkričio 20 d. trys bausmę atliekančios moterys, kurioms suteikta teisė vykti be sargybos arba be palydos už pataisos įstaigos ribų kartu su įstaigoje dirbančiais resocializacijos skyriaus specialistais vyko į Panevėžio apskrities moksleivių konferenciją „Gyvenimo tiltai“, vykusią Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje. Konferencijos metu Resocializacijos skyriaus darbuotoja skaitė pranešimą apie įgyvendinamas priemones ir programas, kurios taikomos Panevėžio pataisos namuose priklausomybę turintiems asmenims, jų poveikį, rezultatus, o nuteistosios trumpai pasidalino savo išgijimo istorijomis, kurios tapo gyvais psichotropinių medžiagų vartojimo pasekmių pavyzdžiais. Renginyje dalyvavusios nuteistosios buvo maloniai nustebintos mokinių nuoširdumo, paprastumo ir domėjimosi apie psichotropinių medžiagų poveikį, džiaugėsi, kad buvo šiltai priimtos ir išklausytos. Nuteistosios pripažino, kad dalyvavimas tokiose akcijose padeda pamatyti save kitoje aplinkoje ir geriau suprasti, kaip jos nori gyventi, išėjusios į laisvę.

     Kita iniciatyva, primenanti visuomenei, kad patys žmonės gali apsisaugoti nuo ŽIV infekcijos ir mirties nuo AIDS tikrindamiesi kraują, naudodamiesi apsaugos priemonėmis ir nuolat primindami savo artimiesiems apie AIDS grėsmę, buvo paminėta kūrybiškai ir išradingai. Nuteistosios dalyvavo Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuro paskelbtame rankdarbių konkurse „Raudonuoju kaspinu padabinta aprangos detalė“. Daugiau nei mėnesį (spalio 14 – lapkričio 18 dienomis) moterys mezgė, nėrė, piešė ir kitaip dekoravo drabužius, kurie turėjo atspindėti konkurso simbolį – raudonojo kaspino motyvą aprangos detalėje. Nuteistųjų kūrybiniai darbai lapkričio 22 d. iškeliavo į organizatorių būstinę, kur lauks įvertinimo bei bus eksponuojami miesto visuomenei.

     Iniciatyvos, kurių metų nuteistasis per informacinius, kūrybinius projektus pristatomas visuomenei, bendradarbiaujant su valstybinių įstaigų, savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų atstovais ar savanoriais, fiziniais asmenimis – pačios reikšmingiausios ir atlieka itin didelį vaidmenį sunkiame nuteistojo išgijimo kelyje. Tik išgirdus iš bausmę atliekančiojo lūpų jo istoriją, išvydus sukurtus darbus galima išjausti ir (ar) atleisti, priimti ir nustoti teisti bei ištiesti pagalbos ranką, taip laužant stigmatizuotą požiūrį ir mažinant socialinę atskirtį tarp susipriešinusių grupių.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. lapkričio 25 d. 15:03
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos