Naujienos

Panevėžio nuteistosioms parodytas filmas, pasakojantis apie meno poveikį bausmę atliekančiam žmogui

2022-09-07

Panevėžio pataisos namų nuteistų moterų bendruomenei demonstruotas Dmitrijaus Kanovičiaus įkurto projekto “Looking at the Stars” (Žiūrint į žvaigždes) filmas, pasakojantis apie gydomąjį meno poveikį. Filmą buvo rekomendavęs ne vieną edukacinį projektą jau inicijavęs pasaulinio garso pianistas Darius Mažintas, kuris kartu su pianistu Tony Yang pavasarį lankėsi įstaigoje ir grojo įkalinimo bausmę atliekančioms moterims. 

“Kai pasaulis skendi tamsoje, o aplink mus užsiveria sienos, kelią gali apšviesti muzika” – tai žodžiai projekto „Looking at the Stars“ šūkis, bet šiuos žodžius patvirtino ir daugelio į filmo peržiūrą susirinkusių moterų reakcija.

Reikia pripažinti, kad klasikinė muzika, kurios šiame dokumentiniame filme yra daug, ne visiems yra artima, ne visi jos klausosi, bet filmo privalumas yra tas, kad muzika parinkta taip, kad atitiktų kalbančiojo – daug metų įkalinimo įstaigoje praleidusio vyro – pasakojimo nuotaiką. Jis pasakoja apie savo gyvenimą – vaikystę, paauglystę, pasirinkimus ir poelgius, nuvedusius jį į nusikaltimą ir į kalėjimą, ir apie gyvenimo pokytį, kurį paskatino Viktoro Hugo romanas ,,Vargdieniai“.

Filme skambėjusi muzika padėjo ne tik sustiprinti pasakojimo įspūdį, bet ir suteikė galimybę moterims valandai mintyse persikelti į muzikos sklidiną pasaulį.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 7 d. 08:55