Naujienos

Nuteistosios Rasos darbų paroda eksponuojama ne tik Panevėžio miesto viešosiose erdvėse, bet ir tarptautinėje nuteistųjų meno parodoje Lenkijoje

2019-05-03

     Panevėžio miesto Šiaurinės bibliotekos viešose erdvėse 2019 m. gegužės 1 d. atidaryta Panevėžio pataisos namų nuteistosios Rasos autorinių siuvinėjimo kryželiu darbų paroda „Namų ilgesys“. Autorė savo kūrybiniais darbais siunčia žinią miesto bendruomenei: „ – Atskirta nuo artimųjų savo jausmus ir mintis norėjau išlieti kurdama, siuvinėdama. Linkiu Jums gerų emocijų, šiltų minčių!“

     Nuteistoji labai džiaugiasi ir didžiuojasi, kad dalis jos darbų šiuo metu yra pakeliui į Lenkijos Gižycko tardymo izoliatorių, kur bus eksponuojami tarptautinėje nuteistųjų meno parodoje. Kiekvienais metais vykstančioje parodoje pristatomi Lenkijos, Lietuvos, Čekijos ir Vokietijos nuteistųjų kūrybiniai darbai.

     Su Rasos unikaliais ir kruopščiais darbais jau susipažino ir Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai ir svečiai – jie kūriniais grožėjosi visus metus.

     Paroda „Namų ilgesys“, skirta paminėti Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos šimtmetį, eksponuojama siekiant supažindinti kuo platesnę visuomenės dalį, keičiant stigmatizuotą jos požiūrį į nuteistą asmenį. Paroda vyks iki birželio 1 d.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gegužės 3 d. 10:16