Naujienos

Knygos mylėtojos dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai 2018“

2018-10-26

     Spalio 25 d. Panevėžio pataisos namų nuteistųjų bendruomenė pradėjo pažintį su Metų knygos rinkimuose dalyvaujančiais kūriniais. Džiugu, kad šiais metais sulaukėme profesionalios Panevėžio miesto bibliotekininkų pagalbos – Panevėžio miesto Šiaurinės bibliotekos vedėja Lina Dubauskienė knygos mylėtojoms pristatė autorius ir knygas, iš kurių bus renkamos Metų knygos penkiose kategorijose: publicistikos ir dokumentikos, suaugusiųjų, paauglių, poezijos ir vaikų. Renginio metu viešnia nuteistosioms išsamiau papasakojo apie publicistikos ir dokumentikos bei vaikų knygų penketukus. Baigdama pristatymą Lina Dubauskienė moterims linkėjo skaityti knygas, nebijoti savo mintimis ir įspūdžiais apie jas pasidalinti su kitomis moterimis, gal būt ir joms skaitymas taps prasmingu ir patraukliu užsiėmimu.

     Šiuo metu pataisos namuose veikiančios dvi bibliotekos skaitytojoms jau gali pasiūlyti net vienuolika nominuotų knygų. Dalį šių knygų įstaigai iš savo fondų paskolino Panevėžio miesto Šiaurinė biblioteka. Siekiant skaitytojas geriau aprūpinti Metų knygos rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis, pataisos namai pateikė paraišką Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai įsigyti akcijai siūlomų knygų suaugusiųjų kategorijoje komplektą.

Metų knygos rinkimams aktyviai ruošiasi ir įstaigoje veikiančio Skaitytojų klubo dalyvės – jos abejose bibliotekose balsavimui įrengė balsavimo urnas, o lapkritį rengiasi pačios klubo susirinkime pristatyti knygų suaugusiems penketuką.

     Panevėžio pataisos namai jau trečius metus iš eilės aktyviai dalyvauja, skaito ir renka labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas, pristatytas Metų knygos rinkimų akcijoje, kuri skatina aktyvų ir prasmingą laisvalaikio praleidimą, leidžia įsitraukti į skaitymo procesą, taip puoselėdama tautiškumą bei raštingumą.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. spalio 26 d. 11:35