Naujienos

Įgyvendintos projekto ,,Karjeros portretai“ veiklos

     Panevėžio pataisos namuose baigėsi vasaros pradžioje startavusio projekto ,,Karjeros portretai“, kurį įgyvendino VšĮ Nacionalinio socialinės integracijos institutas, veiklos.

     Resocializacijos skyriaus specialistai dalyvauti užsiėmimuose atrinko 11 nuteistųjų. Šios moterys dalyvavo tęstinėje socialinių įgūdžių ugdymo, reikalingų integracijai į darbo rinką, programoje. Socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimai vyko pagal iš anksto parengtą programą, sudarytą iš 12 užsiėmimų ciklo, kai kiekvieno užsiėmimo metu aptariamos skirtingos temos, glaudžiai susijusios su stipriųjų moterų pusių identifikavimu ir planavimu kaip jos savo kompetencijas galės pritaikyti legalioje darbo rinkoje. Užsiėmimų metu moterys vertino potencialias grėsmes ir rizikas pakartotiniam nusikalstamam elgesiui, aptarė bendruosius socialinius gebėjimus ir kaip juos galima ugdyti savarankiškai. Moterys mokėsi mąstyti, kad jos nepradeda naujo gyvenimo, o ieško būdų, kaip turimas žinias ir kompetencijas pritaikyti įsitvirtinant socialiai teisingose veiklose, ką naujo reikia išmokti ieškant kelio į sėkmę. Susitikimų metu daug dėmesio buvo skiriama pasitikėjimu grįstų santykių formavimui, saugios aplinkos kūrimui, kur moterys nebijojo reikšti savo svajonių ir minčių. Pastebėta, kad projekte dalyvavę moterys labiau priklausomos nuo išorinio paskatinimo, menkiau pasitiki savo jėgomis. Juos vedė Nacionalinio socialinės integracijos instituto programos „Visi skirtingi – visi lygūs“ vadovė Inga Rancova.

     „Po pirmo susitikimo su moterimis, galima buvo pasakyti, kad visos „sėdi“, o po paskutiniojo susitikimo, moterys drąsiai įvardino savo kompetencijas, suvokė, kad viso bausmės atlikimo laikotarpiu jos mokosi naujų įgūdžių ir nebebijo grįžti į darbo rinką“ – sakė Inga Rancova. Programos vadovė džiaugėsi teigiamu pokyčiu moterims identifikuojant savo kompetencijas ir tikėjimu, kad kiekviena moteris gali integruotis į visuomenę bei iš darbinės veiklos gali gauti legalias pajamas. „– Panevėžio pataisos namuose sutikau moterį, kuri užsiėmimų pradžioje nedrąsiai užsiminė apie domėjimąsi technika, o baigiant užsiėmimus, išdrįso įstoti į automechanikos specialybę ir yra pasiryžusi įgyvendinti savo svajonę ir tapti automechanike“ – pažymėjo Inga.

     Projekto rezultatai džiuginantys – sukurti pasitikėjimu grįsti ryšiai. Tai rodo moterų sutikimas tapti profesionalios menininkės Linos Šlipavičiūtės-Černiauskienės kuriamų portretų personažais.

     Menininkės darbai, sukurti projekto metu, šiuo metu (iki spalio 22 d.) eksponuojami Vilniuje Bendrystės ir socialinių inovacijų centre (Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastate, Savičiaus g. 15). Čia galima susipažinti su netekusių laisvės asmenų istorijomis, jų mintimis ir svajonėmis. Daugiau informacijos apie parodą rasite čia:

     https://www.delfi.lt/kultura/naujienos/parodos-ramintojoje-personazai-laisves-atemimo-bausme-atliekantys-zmones.d?id=88399311

     https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1517716/ramintojoje-nuteistuju-portretu-paroda-kviecia-atsisakyti-stereotipu

 

     Apie projektą informacijos rasite čia:

     https://www.kiauraisienas.lt/karjeros-portretai

     Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo agentūros lėšomis per Alternatyvių investicijų detektoriaus programą.

Informacija atnaujinta 2021 m. spalio 21 d. 10:06

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?