Naujienos

Teisinis ir socialinis švietimas Panevėžio pataisos namuose vyks nuotoliniu būdu

2020-11-13

    2020 m. lapkričio 12 d. Panevėžio pataisos namuose Teisinio ir socialinio švietimo programos užsiėmimai vyko kitaip nei įprasta – dėl šalyje įvesto karantino apibojimų jie organizuoti nuotoliniu būdu. Panevėžio miesto savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus Socialinių išmokų poskyrio vyresnioji socialinių išmokų specialistė Dalia Bagdonienė supažindino bausmę atliekančias moteris, kurioms iki bausmės atlikimo pabaigos liko visai nedaug, su situacija ir galimybėmis gauti vienokią ar kitokią socialinę paramą išėjus į laisvę, socialinės paramos formomis, taip pat šią paramą teikiančiomis institucijomis.

    Asmenų, kuriuos rengiamasi paleisti iš laisvės atėmimo vietų, Teisinio ir socialinio švietimo programa yra sudėtinė nuteistųjų integracijos į visuomenę programos, vykdomos kiekvienoje laisvės atėmimo vietoje, dalis. Šios programos tikslas – suteikti nuteistiesiems, kuriuos rengiamasi paleisti iš laisvės atėmimo vietų, teisinių ir socialinių žinių, kad jie galėtų adaptuotis nuolat kintančioje visuomenėje ir sugebėtų teisėtais būdais tenkinti savo socialinius poreikius. Vykdant šią programą, siekiama ugdyti joje dalyvaujančių nuteistų asmenų gyvenimo įgūdžius – gebėjimą prisitaikyti visuomenėje ir pozityviai elgtis, suteikti asmeniui brandaus savarankiško gyvenimo pagrindų ir padėti jiems tobulinti pozityvius gebėjimus visą gyvenimą.

    Įstaigoje bausmę atliekančios moterys, dalyvaujančios minėtojeprogramoje, yra supažindamos ne tik su socialinės paramos teikimo aspektais, bet ir su Lietuvos Respublikos teisės aktais, nuteistųjų paleidimo iš laisvės atėmimo vietų pagrindais bei tvarka, asmenų, grįžusių iš laisvės atėmimo vietų, teisėmis ir pareigomis. Moterims teikiama aktuali informacija apie sveikatos apsaugos sistemą, sveikatos priežiūrą reglamentuojančius įstatymus, jos supažindinamos su situacija Lietuvos darbo rinkoje, nedarbo problemomis šalyje, darbo biržų siūlomomis programomis. Anot bausmę atliekančiųjų, programa labai naudinga, nes specialistai, vedantys programos užsiėmimus, atsako į joms rūpimus klausimus, paaiškina įvairias situacijas, įvykusius aktualius pokyčius.

    Įstaiga šiuo metu bendradarbiauja net su penkiomis institucijomis – Panevėžio miesto savivaldybe, Užimtumo tarnyba prie Socialinės ir darbo ministerijos, Panevėžio teritorinių ligonių kasomis, Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru – vedančiomis programos užsiėmimus. Paskaitas skaito ir Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Kriminalinės žvalgybos valdybos Kriminalinės žvalgybos skyriaus, Lietuvos probacijos tarnybos Panevėžio regiono skyriaus bei įstaigos darbuotojai. 2020 metai organizuotos 35 paskaitos, kuriose dalyvavo 89 nuteistosios. Dėl šalyje paskelbto karantino ribojimų paskaitas ir toliau numatoma organizuoti nuotoliniu būdu.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. lapkričio 13 d. 16:14
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos