Laisvos darbo vietos


Visa informacija apie laisvas darbo vietas

Kontaktai

Technikos g. 34, Kaunas

Tel.:   (8 37) 452 371
Faks. (8 37) 452 155

El. p. info@nti-pn.lt

 

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama 

 

Dėl pasimatymų suteikimo skambinti tel. (8 37) 764 531

 

Administracijos darbo laikas:

I-IV 8.00-17.00 val.
V 8.00-15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00-12.45 val.

 

Naujienos

Įstaigos auklėtiniams apie svarbius gyvenimo pasirinkimus kalbėjo geriausias policijos pareigūnas

2019-06-06

2019-06-06

 

Š. m. birželio 3 dieną Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose bausmę atliekantys jaunuoliai dalyvavo susitikime su Lietuvos policijos mokyklos Profesinės taktikos skyriaus vyriausiuoju specialistu, geriausiu Lietuvos policijos pareigūnu, ne vieną apdovanojimą už tarnybą pelniusiu, bene labiausiai įstaigos auklėtiniams pažįstamo iš laidos „Farai“ herojumi Daliumi Mackela. „Pagaliau patekau į šią įstaigą“, – juokavo Dalius, bendraudamas su įstaigos direktoriumi Vytautu Lamausku ir sese Fausta Palaimaite dar prieš susitikimą su jaunuoliais. Ir tai nebuvo atsitiktinai pasakyta frazė, kurios prasmę svečias atskleidė susitikime su įstaigos auklėtiniais. Tiesiog vardu ir pavarde prisistatęs Dalius jaunuolių dėmesį prikaustė nuo pat pirmo sakinio ir išlaikė jį iki susitikimo pabaigos. Nuoširdžiai pasakodamas savo gyvenimo patirčių istoriją, tikrus, nepagražintus įvykius apie nesėkmes mokykloje, muštynes, pašalinimą iš mokyklos, Dalius Mackela atvirai sakė jaunuoliams ir apie tai, jog tuo metu ne vieną kartą iš suaugusiųjų girdėjo pasakymus, kad jo vieta nepilnamečių pataisos namuose, kad iš jo nieko nebus ir jis valgys kalėjimo duoną. Daliaus patirtis, kaip ir kiekvieno mūsų, yra unikali, tačiau susitikimo metu ne vienas jaunuolis, klausydamas svečio, prisiminė panašius savo gyvenimo įvykius, girdėtus žodžius ar priimtus sprendimus, vedančius neteisingu keliu. Daliui pavyko pakeisti savo gyvenimą, dėl atsakingų laiku padarytų pasirinkimų pavyko tapti garbingu savo šalies piliečiu, geriausiu policijos pareigūnu. Vis tik nemaža dalis jo vaikystės ir paauglystės draugų pasuko keliu, atvedusiu, kaip ir įstaigoje esančius jaunuolius, į įkalinimo įstaigas. Kiti Daliaus draugai skendo priklausomybių liūne, buvo ir tų, kuriuos, deja, teko palydėti į paskutinę kelionę. Susitikimo metu per savo patirtis, išgyvenimus ir tikrus faktus Dalius Mackela kalbėjo, koks svarbus yra kiekvienas žodis, veiksmas, sprendimas ir koks jis gali būti griaunantis arba, atvirkščiai – kuriantis gyvenimą. „Savo kelią pasirenkate patys“, – tai svarbi svečio žinutė jaunuoliams, leidžianti suvokti ir įvertinti kiekvieno sprendimo svarbą šiandieniniam gyvenimui. Su įstaigos auklėtiniais Dalius taip pat kalbėjo apie savo pasirinkimą tapti policijos pareigūnu, norą dirbti ten, kur galima padėti žmonėms, apie darbo užkulisius ir dalies žmonių neigiamą požiūrį į policijos pareigūnus bei siekį tą požiūrį keisti savo asmeniniu pavyzdžiu bei dabartine veikla – policijos pareigūnų mokymu.

Tiek įstaigos darbuotojams, tiek visai visuomenei svarbus klausimas, ar apie visa tai naudinga ir prasminga bei reikia kalbėti su bausmę atliekančiais jaunais žmonėms, kurių dalis, galbūt, kaltina policijos pareigūnus, suėmusius juos dėl padarytos nusikalstamos veikos. Geriausias jaunuolių atsakymas į šį klausimą – atidus klausymas viso susitikimo metu ir garsūs aplodismentai, palydėję Daliaus Mackelos nuoširdų ir atvirą pasakojimą. Taigi, kalbėti, diskutuoti, dalintis gerąja patirtimi yra būtina. Paauglystėje žmogus susiduria su daugybe iššūkių ir, siekiant sėkmingai juos įveikti, daryti pažangą ar išmokti atsakingai pasirinkti, svarbu ne moralizuoti, bet rodyti pavyzdį, skleisti gerąją patirtį ir leisti suprasti, kad viskas priklauso nuo jų pačių.

Dėkojame Daliui Mackelai, pasidalijusiam savo istorija, įkvėpusiam jaunuoliams tikėjimą pokyčiais ir atsakiusiam į rūpimus kausimus.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. birželio 6 d. 07:48
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos

 

Projektas