Naujienos

PALYDĖJIMO MODELIS JAU PRADĖTAS ĮGYVENDINTI

2021-02-24

Nuo naujų metų pradėtas įgyvendinti naujas nuteistųjų integracijos-palydėjimo modelis, kurį parengė Socialinės apsaugos ir darbo bei Teisingumo ministerijos kartu su Kalėjimų departamentu.

Šis modelis akcentuoja informacijos surinkimą apie bausmę atlikusiojo paslaugų poreikius ir situaciją bei perdavimą savivaldybei, į kurią asmuo planuoja grįžti, o laisvėje jį pasitiks kiti socialinių paslaugų teikėjai, padėsiantys susitvarkyti dokumentus, rasti gyvenamąją vietą, paprašyti paramos ir paslaugų savivaldybėje. Toks palydėjimas turi būti teikiamas tol, kol asmuo įpras gyventi laisvėje nenusikalsdamas.

Norime pasidžiaugti ir pareikšti padėką Joniškio rajono savivaldybės administracijai už bendradarbiavimą, parodytą geranoriškumą ir pilietiškumą organizuojant nuteistojo palydėjimą iš įstaigos. Pateikus savivaldybei informaciją, jog ruošiamas paleidimui į laisvę asmuo su judėjimo negalią (vaikšto su ramentais), neturintis artimųjų bei planuoja grįžti gyventi į savo būstą, kuriame gyveno iki nuteisimo (nuteistas buvo prieš 6 metus), gavome skubu pranešimą, jog patikrinus gyvenimo sąlygas, jie susirūpino, kad būstas yra be socialinių patogumų, nešildomas ir neprižiūrėtas. Taip pat jie pasiūlė alternatyvą – nuteistajam laikinai apsigyventi Krizių centre-nakvynės namuose, o persikelti į nuosavą būstą tik tada, kai bus sutvarkytas gerbuvis. Savivaldybės administracija taip pat pasirūpino transportu bei nuteistojo paleidimo dieną atvyko pasiimti iš Ligoninės.

Daug skeptiškų nuomonių vyrauja visuomenėje apie šių asmenų kategoriją, bet turime suvokti, kad jie grįžta... tampa mūsų kaimynais... parduotuvėje stovime toje pačioje kasoje... Reziumuojant visą situaciją, esame nusiteikę pozityviai ir padarę išvadą, kad tik sutelkdami bausmių vykdymo ir socialinių paslaugų sistemų pastangas, galime suteikti žmogui patikimą pagalbą įsitvirtinti visuomenėje ir pradėti naują gyvenimą.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. vasario 24 d. 09:58
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2021 m. balandis
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Visi renginiai ir įvykiai

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos