Naujienos

Užgavėnių tradicijomis palydėta žiema

2019 m. kovo 5 d. Kybartų pataisos namuose, puoselėjant Užgavėnių tradicijas bei skatinant nuteistųjų dalyvavimą pozityvaus užimtumo priemonėse buvo švenčiama Užgavėnių šventė.

Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Ši šventė nuo senų laikų žinoma visoje Europoje. Nuo pat ankstyvo ryto Pataisos namai kvepėjo nuteistųjų kepamais tradiciniais Užgavėnių blynais, sočiai prisivalgę blynų, visi norintys nuteistieji buvo pakviesti į stadioną kur vyko žiemos išvarymo šventė. Stadione nuteistieji buvo supažindinti su Užgavėnių tradicijomis. Šventinių Užgavėnių renginių kulminacija – Lašininio ir Kanapinio kova, kaip įprasta, pasibaigusi gėdingu Lašininio pabėgimu bei Morės sudeginimu.

Pietų pertraukos metu Pataisos namų salėje buvo surengti bendri čia dirbančių darbuotojų pietūs, kurių metu buvo vaišintasi blynais. Šią dieną yra sakoma, jog „per Užgavėnes reikia daug ir riebiai valgyti, dažniausiai 12 kartų, buvo manoma – jei Užgavėnėse sotus, tai sotus būsi ištisus metus”.

 

Informacija atnaujinta 2019 m. kovo 6 d. 15:00

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos

 

KYBARTŲ SUAUGUSIŲJŲ

VIDURINĖ MOKYKLA