Naujienos

Socialinė programa „Langas į nuteistojo pasaulį“

Priklausomybė narkotikams, alkoholiui lemia sveikatos sutrikimus, šeimos ir draugų praradimą, gali tapti nusikaltimų priežastimi. Uždavę klausimą, kada sustoti ir pasakyti sau, kad gyvensiu kitaip, pradeda gyventi kitaip.
Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centre (toliau-Centras) vyko socialinė programa „Langas į nuteistojo pasaulį“. Programoje dalyvavo įstaigos vadovybė, resocializacijos darbuotojai bei Centro nuteistasis su savo šeimos nariais.
Programos tikslas – nuteistojo integracija į visuomenę, jo socialinių ryšių stiprinimas, todėl buvo svarstoma galimybė nuteistajam suteikti teisę vykti be sargybos arba be palydos už pataisos įstaigos ribų. Susitikimo metu buvo išklausyta nuteistojo bei jo artimųjų nuomonė.
Ruošiantis suteikti teisę vykti be sargybos arba be palydos už pataisos įstaigos ribų, labai svarbi yra paties žmogaus motyvacija, o ne tik atitiktis formaliems kriterijams. Savo motyvaciją ir ateities viziją pristatė ir pats nuteistasis. Jis kalbėjo apie savo planus laisvėje rengti anoniminių narkomanų ir alkoholikų susitikimus.  Nuteistasis, kuris pakilęs ir išmokęs gyventi blaiviai, nori to išmokyti ir kitus. Jis teigė norintis ištiesti tą pagalbos ranką, kuri ir jam buvo ištiesta.
Vyras sėkmingai baigė 18 mėnesių Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centro programą, vedė užsiėmimus, susijusius su priklausomybėmis, motyvavo kitus, savo pavyzdžiu, bandė parodyti, kad gyvenimas daug gražesnis, kai eini blaivybės keliu. Jo indėlis į Centro bendruomenės gyvenimą – didelis, vyras padėjo organizuojant renginius, aktyviai dalyvavo įvairiose programose. Darbuotojai, dirbantys su nuteistuoju, apie jį atsiliepia kaip apie ryžtingą, savo tikslo siekiantį žmogų, turintį stiprią motyvaciją ir ateities viziją, vertinantį laisvę ir nuoširdžiai besiviliantį, kad savo pagalbos ranką išties tikrai ne vienam priklausomybe sergančiam asmeniui.
Įstaigos darbuotojai yra įsitikinę, kad suklydusiam, bet norinčiam keistis žmogui yra būtina suteikti jėgų eiti į priekį teisingu keliu.

Informacija atnaujinta 2020 m. sausio 17 d. 12:42

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos