Naujienos

Šiaulių tardymo izoliatoriuje – ypatinga muziejų naktis

2019-05-20

Gegužės 18 dieną per Europą nuvilnijusi Europos muziejų naktis buvo ypatinga ir Šiaulių tardymo izoliatoriui Tikriausiai pirmą kartą Lietuvos įkalinimo įstaigų istorijoje Muziejų naktį izoliatorius atvėrė savo duris lankytojams. Paskelbus, kad Šiaulių tardymo izoliatoriaus muziejus dalyvaus šių metų Muziejaus nakties renginiuose Šiauliuose, apsilankyti jame panoro labai daug šiauliečių ir miesto svečių. Per rekordiškai trumpą laiką buvo užpildytos visos vietos numatytose keturiose lankytojų grupėse, o nesuskubusiųjų užsiregistruoti skambučiai netilo iki pat renginio pradžios.

Šiaulių tardymo izoliatoriuje Muziejų naktis dalyviai susipažino su jau antrą šimtmetį skaičiuojančia įstaigos istorija, aplankė jos muziejų, kuriame – gausi eksponatų, pasakojančių apie bausmių vykdymo sistemos raidą, kolekcija. Abejingų nepaliko nuteistųjų (suimtųjų) kūrybiniai darbai: suvenyrai iš metalo, medžio, popieriaus, pinti gaminiai, išradingai sukonstruotos eksterjero ir interjero detalės.

Svečiai apsilankė Šiaulių tardymo izoliatoriaus koplyčioje, kurią įrengė, puošė, paveikslus jai tapė nuteistieji (suimtieji). Įstaigos lankytojai buvo supažindinti su čia laikomų asmenų gyvenimo sąlygomis, vykdomomis resocializacijos programomis, kiekvieno piliečio galimybėmis tapti savanoriais ir prisidėti prie kalinčių asmenų grįžimo į visuomenę. Ekskursijos dalyviai turėjo išskirtinę galimybę nuo izoliatoriaus stogo grožėtis nuostabia Šiaulių miesto ir jo apylinkių panorama. Lankytojai tikino, kad išsineša daugybę gerų įspūdžių. „Be abejonės, kalėjimas nėra pati jaukiausia vieta, bet maloniai nustebino, kad čia yra sudarytos sąlygos atrasti savo talentus, išmokti to, kas padės išėjus į laisvę. Nemaniau, kad čia dirba tiek daug jaunų, šviesių, pozityvių žmonių“- įspūdžiais dalijosi Muziejų nakties lankytojai. Jaunuolius domino ir karjera Šiaulių tardymo izoliatoriuje: kokius mokslus reikia baigti, kokių asmens savybių reikia norint tapti pataisos pareigūnu. .

Muziejų nakties Šiaulių mieste metu nuo 18 val. iki 22 val. įstaigoje pabuvojo daugiau nei 60 žmonių. Ekskursijas Muziejų nakties dalyviams vedė Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius ir direktoriaus pavaduotoja Rasa Šošič. Jiems talkino izoliatoriaus pareigūnai ir darbuotojai, kurie renginio metu dirbo savanoriškai ir neatlygintinai.

S. Rajunčius pažymėjo, kad pirmasis Šiaulių tardymo izoliatoriaus bandymas dalyvauti tokio pobūdžio ir mąsto renginyje – sėkmingas. „Šiauliečiai domisi mūsų įstaiga, jos veikla. Apsilankiusieji buvo maloniai nustebinti, sužinoję kiek galimybių pakeisti savo požiūrį į gyvenimą turi čia kalintieji asmenys: lankyti įvairias integracijos į visuomenę programas, mokytis, netgi – įgyti profesiją. Didelio susidomėjimo sulaukė kalinamų asmenų kūrybos darbai. Ieškosime galimybių juos parodyti platesnei auditorijai.“- sakė įstaigos vadovas.

 

E. Tamošiūno nuotraukos

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gegužės 20 d. 16:31
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos