Naujienos

Pravieniškių pataisos namų pirmajame sektoriuje įgyvendintas Prison SMART projektas

Lietuvoje nuo 2004 metų vykdoma streso mažinimo ir reabilitacijos programa Prison SMART, kuri įgyvendinama beveik visose įkalinimo įstaigose ir taikoma nuteistiesiems bei minėtose įstaigose dirbantiems asmenims. Bendradarbiaujant Pravieniškių pataisos namų-atvirajai kolonijai ir Baltijos „Gyvenimo meno“ labdaros ir paramos fondui buvo įgyvendintas Prison SMART projektas.

Pirmąją rugsėjo savaitę, Pirmajame sektoriuje nuo 9 val. iki 12:30 val. tam tikrai nuteistųjų grupei buvo surengti mokymai. Programą vedė specialiai apmokyti fondo savanoriai. 

Prison Smart programą sudaro 3 dalys: nesudėtingos atpalaiduojančios jogos pozos; kvėpavimo pratimai ir meditacija. Pagrindinis kurso akcentas - ilgas, giluminis „Sudaršan Krija“ kvėpavimas, kuris mažina streso simptomus ir pasekmes, giliai atpalaiduoja kūną bei protą. Kurso metu dalyviai išmokomi savarankiškai kvėpuoti „Sudaršan Krijos“ kvėpavimu, todėl vėliau gali jį tęsti kasdien, kad palaikytų kasdienę emocinę ir protinę pusiausvyrą.

                   

Programos dalyviai labai susidomėjo šia atpalaiduojančia praktika ir išreiškė norą toliau savarankiškai ją taikyti. Tuo tikslu Pirmajame sektoriuje planuojama kurti jogos būrelį, kurio dalyviai numatytu laiku galės susirinkti ir kartu praktikuoti išmoktus jogos bei kvėpavimo pratimus.  Programos savanorė Vaida Tupčiauskaitė sutiko periodiškai atvykti ir įvertinti, kaip nuteistiesiems sekasi savarankiškos praktikos. Taip pat numatoma galimybė tęsti bendradarbiavimą su nauja nuteistųjų grupe.

 

Informacija atnaujinta 2019 m. rugsėjo 9 d. 18:08

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos