Naujienos

Pravieniškėse nuteistųjų priežiūrai - stacionarus alkotesteris, netikėti patikrinimai

2020-05-13

Siekiant užtikrinti tinkamą nuteistųjų priežiūros organizavimą ir kontrolę Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje įrengtas sertifikuotas stacionarus alkotesteris. Išmanusis alkotesteris –  biometrinio blaivumo patikros sistema, kuri automatizuotai, naudodama veido atpažinimo technologiją, identifikuoja darbuotoją ir patikrina blaivumą prieš jam patenkant į darbo vietą ir baigiant darbą. Patikrinimai bus atliekami Atvirosios kolonijos nuteistiesiems ir nuteistiesiems, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos arba be palydos. Reguliariai planuojama tikrinti nuteistųjų blaivumą išvykstant į darbą ir grįžtant iš jo. Aptikus neblaivų nuteistąjį, stacionarus alkotesteris trumpąja SMS žinute informuoja atsakingus asmenis. Patogi vartotojo prieiga leidžia peržiūrėti ir eksportuoti reikiamus duomenis: kompiuterizuotai valdyti ne tik nuteistųjų blaivumo rodmenis, tačiau ir atvykimo bei išvykimo iš darbo laiką. Įstaigos darbuotojams suteikta galimybė išbandyti ir nešiojamąjį alkotesterį. Nuteistųjų blaivumui tikrinti, planuojamas vieno mėnesio bandomasis laikotarpis.

Taip pat  gegužės mėn.  įstaigos pareigūnai atliko nuteistųjų, kuriems suteikta teisė vykti be sargybos ar palydos už įstaigos teritorijos ribų netikėtus patikrinimus darbo vietose. Patikrinta ar nuteistieji laikosi karantino (Covid-19) apsaugos reikalavimų, ar dėvi jiems išduotas veido kaukes ir pirštines, nes karantino metu nuteistiesiems taikomi apribojimai tokie patys kaip ir visiems dirbantiems žmonėms. Taip pat patikrintos darbdavių užtikrinamos darbo sąlygos, kaip laikomasi bendradarbiavimo sutartyse numatytų reikalavimų. Darbo vietose pažeidimų nenustatyta, visi dirbantys nuteistieji aprūpinti ir dėvėjo visas reikiamas apsaugos priemones.

Dirbantys nuteistieji, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos arba be palydos ir nuteistieji, kurie laisvės atėmimo bausmę atlieka Atvirojoje kolonijoje, nuolat aprūpinami visomis apsaugos ir dezinfekcinėmis priemonėmis. Jų bendro naudojimo ir gyvenamosios patalpos kas dieną dezinfekuojamos, siekiant užtikrinti visas apsaugos priemones bei išvengti koronaviruso (Covid-19) plitimo.

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos administracija imasi visų rekomenduojamų prevencinių priemonių saugumui užtikrinti, karantino laikotarpiu. Nuolat rūpinamasi ne tik nuteistųjų, bet ir miestelio gyventojų saugumu. Dažniau nei įprasta, dezinfekcinių savybių turinčiomis priemonėmis dezinfekuojama, prižiūrima net tik įstaigos teritorija, bet ir atliekamas dezinfekavimas Pravieniškių miestelyje.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. gegužės 13 d. 08:32
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?