Naujienos

Pirmosios pagalbos mokymai nuteistiesiems

2019-07-03

2019 m. birželio 30 d. taikant nuteistųjų resocializacijos procesus į Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos Trečiąjį sektorių atvyko ypatingi svečiai. Nacionalinės savanoriškos gelbėjimo tarnybos „Voluntarius LT“ direktorius Doc. dr. Rimantas Mikalauskas ir Lietuvos paramedikų asociacijos prezidentas Rytis Malašauskas. Lietuvos paramedikų asociacija kartu su nacionaline savanoriška gelbėjimo tarnyba „Voluntarius LT“ intensyviai vykdo praktinius pirmos pagalbos mokymus: suteikia esminius gaivinimo, miokardo infarkto, insulto, užspringimo, anafilaksinio šoko, kaulų lūžių, išnirimų imobilizacijos, kraujavimo, žaizdų tvarkymo, pneumotorakso prevencijos pagrindus. Taip apmokyti naujų profesinių įgūdžių savanoriai gali teikti pirmos pagalbos paslaugas iki tol, kol atvyks greitosios pagalbos specialistai.

Profesionali savanorystė suteikiant pirmąją medicininę pagalbą nelaimės, gaisro, avarijos metu, teikiant socialinę pagalbą ligoniui, sergančiam neįgaliajam, suteikiant pirminę psichologinę pagalbą potencialios savižudybės ar agresijos artimoje aplinkoje atvejais, reikalauja specifinių žinių ir praktikos. Profesionalios savanorystės poreikis yra nuolatos tiriamas. Jis ypač didelis greitosios medicinos pagalbos centruose, socialinių paslaugų centruose, senelių namuose, neįgaliųjų organizacijose, švietimo įstaigose. Kita vertus, profesionalios savanorystės patirtį turintys žmonės yra svarbūs daugeliui darbdavių, o tai ypatingai svarbu nuteistųjų resocializacijos procese.

Į pirmosios pagalbos teikimo mokymus, kurie vyko Trečiajame sektoriuje, užsiregistravo nemažai nuteistųjų, buvo juntamas didelis susidomėjimas ne tik atnaujinti jau turimas žinias, bet ir tęsti mokymų ciklą ateityje, įgyti pakankamai žinių, kad būtų galima savanoriauti laisvės atėmimo vietose, o atlikus bausmę – už jos ribų. Su kiekvienu nuteistuoju buvo dirbama individualiai, buvo pristatomi pirmosios pagalbos teikimo metodai atsitikus įvairioms nelaimėms: praradus sąmonę – gaivinimo, atpažinti miokardo infarkto, insulto požymius, atlikti veiksmus esant daliniam ar pilnam užspringimui. Taip pat nuteistieji buvo supažindinami teoriškai ir praktiškai su kaulų lūžių, išnirimų imobilizacijos, kraujavimo, žaizdų tvarkymo metodais.

Nacionalinės savanoriškos gelbėjimo tarnybos „Voluntarius LT“ atstovai nuteistiesiems pirmosios pagalbos mokymus vedė remdamiesi esminiais efektyvios veiklos principais, t.y. operatyvumu (užtikrinamas neatidėliotinas ir tikslus reagavimas į pagalbos prašymus); profesionalumu (uždavinius įgyvendina ir funkcijas atlieka specialią mokymo programą išklausę savanoriai); savanoryste (aš gyvenu ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų, tai yra mano prigimtis, mano pareiga). Taip reiškiama pagarba didžiausiam turtui – žmogaus gyvybei.

Pirmosios pagalbos mokymus nuteistiesiems organizavo ir koordinavo Trečiojo sektoriaus specialistas M. Urbonas.

Šiuo metu Trečiajame sektoriuje bausmę atlieka 793 nuteistieji.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. liepos 3 d. 14:17
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos