- Pradžia
- Aktualijos
- Struktūra ir kontaktai
- Teisinė informacija
- Veiklos sritys
- Korupcijos prevencija
- Administracinė informacija
- Paslaugos
- Nuorodos
- Konkursai ir atrankos
- Klausimai
- Leidiniai
- Projektai
- Resocializacija ir reintegracija į visuomenę
- Asmens duomenų apsauga
- Pranešėjų apsauga
- Bendradarbiavimas
- Informacija apie mobilizaciją
- Informacija apie įvykius
- Svetainės žemėlapis
Kontaktai
L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius
Tel. (8 5) 271 9003
El.p. kaldep@kaldep.lt
Kontaktai žiniasklaidai:
Irmina Frolova-Milašienė
tel. +370 602 06 310
el. p. irmina.frolova-milasiene@kaldep.lt
el. p. kd.spauda@kaldep.lt
Budėtojų kontaktai:
tel. (8 5) 271 9051
Naujienos
Pareigūnai tampa ir nuteistųjų santuokos liudininkais

Santuokos sudarymas laisvės atėmimo įstaigoje – ne tokia jau reta ar stebinanti procedūra. Joje gali dalyvauti ir nuteistųjų artimieji. Vis dėlto Šiaulių tardymo izoliatoriaus muziejuje vykusi sutuoktuvių ceremonija buvo išskirtinė. Santuokos liudytoja tapo Resocializacijos skyriaus viršininkės funkcijas laikinai vykdanti Jorūnė Ramoškaitė.
Pareigūnė sako liudijusi ne dėl to, kad nebuvo kam to daryti, o todėl, kad to labai prašė pats jaunavedys. Vestuves kruopščiai planavęs ir tikrai nemažą ratą artimųjų turintis vyriški kreipėsi į izoliatoriaus vadovą prašydamas sudaryti galimybes būtent pareigūnei J. Ramoškaitei tapti jo santuokos liudytoja, nežiūrint to, kad galėjo pakviesti savo artimuosius.
„Žinoma, nustebau dėl tokio pasirinkimo, nes vestuvės net ir įkalinimo įstaigoje – labai jautri ir asmeniška šventė, tačiau smagu, kad mumis, resocializacijos specialistais, pasitikima, kad tampame svarbių kalinčiųjų gyvenimo momentų liudytojais. Vadinasi, savo pareigas atliekame tinkamai. Jaunavedžiams linkime gyventi santarvėje ir darnoje“, - sakė svarbią santuokos liudytojos misiją kartu su kolege atlikusi pareigūnė.
Pavasarį Šiaulių tardymo izoliatoriuje susituokė kelios poros. Kuklioje, bet jaukioje ceremonijoje dalyvauja Šiaulių miesto Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotoja, jaunųjų pakviesti artimieji.
Pakvietimas į vestuves - toli gražu ne pirmasis toks nuoširdus resocializacijos specialistų darbo įvertinimas.
„Kalinčiojo artimieji mums yra perdavę gėlių ir padėką už atjautą bei nuoširdumą. Sutrikome, nes tai nėra įprasta praktika, negalime priimti jokių dovanų. Pamerkėme, kad gėlėmis džiaugtųsi visi. Gauname atvirukų su padėkos žodžiais. Štai, nuteistieji nulipdė Resocializacijos skyriuje dirbančių pareigūnų figūrėles, tad turime po antrininką“, - apie mažus, bet svarbius abipusio pasitikėjimo ženklus pasakojo resocializacijos specialistės.
Pasitikėjimas darbuotojais, grįžtamasis ryšys, taip pat ryšių palaikymas su artimaisiais laisvėje – labai svarbu siekiant nuteistųjų elgesio pokyčių, grąžinant juos į visuomenę, kur aplinkiniai galėtų pasitikėti jais, o bausmę atlikę žmonės – kitais, teigia liudininkėmis tapę įkalinimo įstaigų pareigūnės.