Naujienos

Pravieniškėse bausmę atliekantys nuteistieji ruošiasi Motinos dienai

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Antrojo sektoriaus nuteistieji aktyviai dalyvavo grupiniuose užsiėmimuose ruošiantis Motinos dienai. Atsižvelgiant į įstaigoje paskelbtą karantiną, grupėse dalyvavo ne daugiau nei penki tame pačiame būryje gyvenantys nuteistieji. Užsiėmimų metu įvairiomis technikomis buvo gaminami atvirukai, mokomasi laiško rašymo struktūros, poezijos kūrimo ypatybių. Taip pat buvo vedamos diskusijų grupės „Kas man yra mama?“. Nepaisant esamos situacijos, visos veiklos sulaukė didelio nuteistųjų susidomėjimo.

Kūrybinės veiklos nuteistuosius skatina atsipalaiduoti, padeda atskleisti meninius gebėjimus. Diskusijų metu mokomasi laisvai reikšti mintis, tolerantiškai priimti ir išklausyti kito nuomonę.

Lietuvoje nuo 1928 m. Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Ši šventė turi ypatingą reikšmę, todėl pagamintus rankų darbo atvirukus nuteistieji vėliau galės padovanoti savo mamoms. Laiško rašymo užsiėmimo metu, vienas iš nuteistųjų pasidalino savo kūrybos eilėraščiu, skirtu mamai:

Nevystantis žiedas

Nepilkit raudonojo vyno,

Nereikia maldauju, daugiau

Jaunystė mane tesvaigina

Nuo vyno aš tik pavargau.

 

Su vėju nuskrisiu į kalnus

Į debesis kilsiu parkęst

Jaunystės giesmė nesibaigia

Bandysiu aš jąją pratęst.

 

Su ja pastatysiu, mamyte,

Aš rūmus šviesius ir jaukius.

Abudu vėl būsim galiūnai

Palengvinsiu tavo pečius.

 

Nepilkit raudonojo vyno

Nereikia to vyno svaigaus.

Jaunystė – nevystantis žiedas

Tik saugokit jį nuo lietaus.

 

Trečiojo sektoriaus nuteistųjų ir suimtųjų dovanos Mamoms

Artėjant Motinos dienos sekmadieniui susiduriame su nelengva užduotimi – kaip šia proga nustebinti mamą. Juk įprastai vyktume aplankyti mamų, susėstume prie patiekalais nukrauto stalo ar pasikviestume mamą į koncertą ar kokią kitą pramogą. Nuteistieji to padaryti negali, tačiau idėjų, kaip kūrybiškai pasveikinti mamas tokiomis sąlygomis, tikrai yra.

Kokia yra geriausia dovana mamai? Be abejo, dėmesys. Tarsi pajutę kaltę, kad ne visada randa laiko skambučiui, suimtieji ir nuteistieji pakviesti dalyvauti užsiėmimuose „MANO DOVANA MOTINAI“, mielai įsitraukė į individualias kūrybines veiklas: vieni piešė, kiti gamino gėles, siuvinėjo, dar kiti kūrė eiles ir rašė laiškus mamoms. Darbai tikrai pareikalavo nemažai laiko, kruopštumo ir pastangų, nuteistieji pasinėrę į darbus pasidarė gerokai ramesni, labiau susikaupę, nuoširdesni.

Nuteistieji ir suimtieji savo darbus, kuriuose atsispindi meilė, pagarba  ir atsidavimas, išsiuntė savo Mamoms.

 

Informacija atnaujinta 2020 m. balandžio 30 d. 16:32

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos