Naujienos

Dalyvaudami meniniuose projektuose nuteistieji paminėjo Motinos dieną

Motinos diena – turbūt pati kilniausia ir brangiausia šventė metuose. Tai diena, turinti gilias tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai diena, kai gražiausios gėlės, didžiausias dėmesys dovanojamas brangiausiam žmogui – mamai.Tad ir Pirmajame sektoriuje ši diena buvo palytėta šventinių konkursų bei koncertų.

Balandžio 30-tosios rytą vieno būrio nuteistieji dalyvavo pačių inicijuotame eilėraščių skaitovų konkurse. Savaitę prieš Motinos dieną, nuteistieji kruopščiai rinkosi eilėraščius, mokėsi raiškaus skaitymo, scenos judesio bei kalbos. Skaitovų konkurse dalyvavusiems nuteistiesiems teko įveikti „scenos baimę“, tačiau vėliau juoko, džiaugsmo ir geros nuotaikos netrūko. Nuteistieji rašė „Laišką mamai“, piešė piešinius, kūrė rankdarbius. Kūrybingumui ir išradingumui nebuvo ribų – mieli darbai buvo skirti vienam vieninteliam žmogui pasaulyje - Mamai. Rašydami laiškus savo artimiausiam žmogui, nuteistieji galėjo išsakyti savo mintis, nutylėtus, bet labai svarbius žodžius, išlieti susikaupusius jausmus. Nors nuteistiesiems karantino metu apribota teisė bendrauti su artimaisiais, tačiau vykdomos įvairios užimtumo programos padeda jiems nesijausti atskirtyje. Pasibaigus karantino laikotarpiui, nuteistieji pasimatymų metu, turės galimybę kūrybinius darbelius perduoti savo mamoms.

Tos pačios dienos popietė buvo apvainikuota nuotoliniu būdu improvizuotu elektroninės muzikos koncertu „Iš namų“. Jaunasis atlikėjas Modestas Rinkevičius savo grojamus kūrinius skyrė ne tik Motinos dienai, bet ir patiems nuteistiesiems, jų mamoms, taip išreikšdamas jų palaikymą. Po renginio nuteistieji padėkojo už surengtą koncertą, pasidalino savo įspūdžiais bei pastebėjimais.

Dalyvaudami meniniuose projektuose nuteistieji ne tik sukūrė kažką ypatingo savo mamoms, bet ir kūrybinio proceso metu galėjo atsipalaiduoti bei pailsėti emociškai.

Informacija atnaujinta 2020 m. gegužės 4 d. 16:47

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos