Naujienos

Nuteistieji skatinami stiprinti šeimos ryšius ne tik minint Šeimos dienąNuteistieji skatinami stiprinti šeimos ryšius ne tik minint Šeimos dieną

Gegužės 15 d. pasaulyje švenčiama Tarptautinė šeimos diena. Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu ji minima nuo 1994 metų, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, kurios tiesiogiai ar netiesiogiai turi įtakos kiekvienai šeimai.

Laisvės atėmimo bausmė yra nelengvas šeimos ryšių išbandymas, kadangi vieno šeimos nario įkalinimo pasekmes dalijasi visa šeima – nuteistųjų sutuoktiniai, vaikai, tėvai, broliai, seserys, kiti artimieji. Pastebima, kad tie nuteistieji, kurie jaučia stiprų šeimos palaikymą ir paramą, turi daugiau galimybių pasitaisyti ir tapti visaverčiais visuomenės nariais.

Siekiant veiksmingesnės nuteistųjų resocializacijos, laisvės atėmimo vietų įstaigose įgyvendinamos įvairios programos – siekiama padėti nuteistajam sėkmingai atstatyti socialinius ir praktinius įgūdžius, reikalingus gyvenant laisvėje, palaikyti ar atkurti ryšius su šeima, artimaisiais.

Nemažai iniciatyvų ir renginių pataisos įstaigose vyksta ir minint Tarptautinę šeimos dieną – organizuojamos atvirų durų dienos, artimieji kviečiami apsilankyti įstaigose vykstančiuose renginiuose ir koncertuose, vyksta paskaitos ir diskusijos apie šeimos vertybes, edukaciniai užsiėmimai.

Šios ir kitos iniciatyvos sudaro palankesnes sąlygas nuteistųjų šeimoms daugiau laiko praleisti su bausmę atliekančiais asmenimis, gerina resocializacijos procesus, ugdo nuteistųjų asmeninę atsakomybę, skatina jų motyvaciją. Todėl labai kviečiame artimuosius prisidėti prie šių procesų, palaikyti laisvės atėmimo bausmę atliekančius žmones, skatinti juos keistis.

Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 16 d. 18:32