Naujienos

Niekas neužmirštas – Sausio 13-oji minima ir pataisos įstaigose

Atkurtos Lietuvos nepriklausomybės gynimo 30-metis minimas ir pataisos įstaigose. Nors nedegami tradiciniai laužai, žmonės nesirenka į minėjimus, bausmių vykdymo sistemos įstaigų darbuotojai kaip ir kasmet Sausio įvykiams ir jų aukoms atminti languose uždegė žvakutes, dalijosi su kolegomis 30 metų senumo atsiminimais ir nuotraukomis. Buvo prisiminta, kaip drąsi, vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui.

Beje, tarp jų yra ir tų, kurie prieš 30 metų dalyvavo Sausio įvykiuose, ėjo į karščiausius taškus – prie Vilniaus televizijos bokšto ar savo miestuose – saugojo nuo galimo užpuolimo svarbius objektus.

Ši data paminėta ir nuteistųjų. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nuteistieji minėdami 1991 m. sausio 13-sios įvykius gamino neužmirštuolės žiedo simbolius, taip išreikšdami pagarbą žuvusiesiems už mūsų visų laisvę. Atminimo žvakelės degė ir kitų pataisos įstaigų languose.

Tokių akcijų pagrindinė prasmė – neužmiršti apie tai, jog netgi atrodydami bejėgiais ir silpnais, galime tikėti ir laimėti. Tai atminties ir pagarbos ženklas. Pravieniškėse buvo pagaminta apie 300 neužmirštuolių žiedų. Jie skirti atminti žmonėms, stojusiems plikomis rankomis prieš ginkluotą armiją, prieš tankų vikšrus.

 

Informacija atnaujinta 2021 m. sausio 13 d. 17:46

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos