Naujienos

Lietuvos įkalinimo įstaigose skambėjo klasikinė muzika

Šią gegužę Marijampolės, Panevėžio, Vilniaus,  Alytaus pataisos namuose, Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje nuteistieji ir darbuotojai vėl turėjo galimybę klausytis klasikinės muzikos pataisos namuose.

Kalėjimų departamentas trejus metus bendradarbiauja su Toronte, o nuo šių metų jau ir Lietuvoje, įkurtos labdaros organizacijos „Looking at the stars“ (iš anglų k. „Žiūrint į žvaigždes“) atstovais, kurie organizavo įkalinimo įstaigose koncertus, kuriuose žymių klasikinės muzikos kūrėjų kūrinius atliko dalyvaus  Lukas Geniušas, Darius Mažintas, Tony Yang (Kanada), violončelininkas Glebas Pyšniakas ir smuikininkė Dalia Dedinskaitė.

Labdaros organizacijos pagrindinis tikslas yra pristatyti klasikinę muziką ir pasaulinio lygio menininkus įstaigoms ir organizacijoms, kurių nariai neturi galimybės pasiklausyti klasikinės muzikos tradicinėje aplinkoje. Dmitrijus Kanovičius – labdaros organizacijos įkūrėjas nuteistiesiems pasakojo, kad sukurti tokį projektą įkvėpė jo šeima ir tėčio Grigorijaus Kanovičiaus 1959 m. parašyta pirma knyga „Aš žiūriu į žvaigždes“. Tai istorija apie našlaitį mažame kaimelyje, kurio vienintelė laimė yra žvaigždžių kupinas dangus. Istorijos herojus kiekvieną vakarą žiūrėjo į žvaigždes. Jos buvo jo įkvėpimo šaltiniu – nukreipdavo į įsivaizduojamą teisingumo, taikos ir brolybės pasaulį: pasaulis ir žvaigždės susijungė į vieną meilės ir vilties visatą, herojus geriau jautėsi pasaulyje ir šalia kiekvieno žmogaus.

2019 m. organizacija pradėjo veiklą ir Lietuvoje surengusi klasikinės muzikos koncertą Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje, o 2021 m. tęsė savo misiją, labdaros organizacija surengė net kelis koncertus Lietuvos įkalinimo įstaigose. 2022 metais koncertų turas įvyko daugumoje laisvės atėmimo vietų.

Tokių koncertų organizavimo sudėtingumas – ne tik surinkti lėšų, pakviesti aukščiausio lygio muzikos atlikėjus, bet ir atgabenti jų instrumentus. Fortepijoną į pataisos namų patalpas teko gabenti specialia įranga. Žinoma, visose įstaigose savo pagalbą pasiūlė ir nuteistieji, o Alytaus pataisos namuose teko platinti durų staktą, kad tilptų muzikos instrumentus

Kalėjimų departamentas dėkoja visiems koncerto organizatoriams ir atlikėjams už jų nuoširdžią iniciatyvą ir suteiktą galimybę pataisos namuose esantiems nuteistiesiems klausytis klasikinės muzikos.

Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 16 d. 19:20

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?