Naujienos

Kalėjimų departamentas siūlo mažinti rizikas atvirosiose kolonijose

Kalėjimų departamentas kreipėsi į Teisingumo ministeriją dėl teisės aktų tobulinimo bei pateikė konkrečius pasiūlymus, kaip mažinti rizikas atvirosiose kolonijose, motyvuoti nuteistuosius laikytis įstaigos vidaus taisyklių. Pagal teisinį reglamentavimą, atvirosiose kolonijose atliekantys bausmę nuteistieji turi teisę palikti įstaigą, pavyzdžiui, vykti apsipirkti, mokytis, gydytis, ieškoti darbo, matytis su artimaisiais, naudotis telefono ryšiu.

„Šiuo metu trūksta instrumentų nuteistųjų elgesiui atvirosiose kolonijose kontroliuoti ir jie nėra motyvuojami elgtis tinkamai, nepažeidinėti nustatytos tvarkos, stengtis mažinti nusikalstamo elgesio riziką, taip pat dėl kai kurių nuteistų asmenų demotyvuoto elgesio atvirosiose kolonijose, neužtikrinamas pareigūnų ir visuomenės saugumas,“ – sako Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos direktorius Virginijus Kulikauskas.

Pasak Kalėjimų departamento vadovo, atvirosiose kolonijose nuteistųjų skaičius per pusmetį padidėjo daugiau kaip dukart. Anksčiau čia bausmę atlikdavo tik neatsargius ir nesunkius nusikaltimus padarę asmenys bei tie, kuriems tokią pataisos įstaigos rūšį paskyrė teismas, atsižvelgęs į kaltininko asmenybę, padaryto nusikaltimo pobūdį ir pavojingumą. Tuo tarpu pagal praeitų metų liepos mėnesio įstatymo pakeitimus, atvirosiose kolonijose atlikti bausmę nukreipiami visi asmenys, nuteisti už neatsargius nusikaltimus ir tie, kuriems teismas paskyrė iki vienerių metų dydžio laisvės atėmimo bausmę, neatsižvelgiant į asmens praeityje buvusius teistumus, jo elgesį ankstesnės bausmės atlikimo metu, priklausomybę nuo psichotropinių medžiagų ir pan. Tokie nuteistieji kelia pavojų ne tik atvirosios kolonijos darbuotojams, kitiems nuteistiesiems, bet ir visuomenei.

„Mūsų siūlymų esmė, kad atvirosiose kolonijose bausmę atliekantys ir sistemingai vidaus tvarką pažeidinėjantys, pavojų kitų asmenų saugumui keliantys asmenys įkalinimo įstaigos vadovo sprendimu galėtų būti perkeliami tęsti bausmės atlikimą į pataisos namus. Manome, kad tai motyvuotų nuteistuosius laikytis drausmės ir tvarkos atvirosiose kolonijose“, sako V. Kulikauskas.

Taip pat Kalėjimų departamentas siūlo, kad atvirosiose kolonijose laisvės atėmimo bausmę atliktų ir pirmą kartą realia laisvės atėmimo bausme iki dviejų metų nuteisti asmenys, taip siekiant kuo mažesnės pataisos namų sąlygomis atliekamos bausmės daromos žalos.

Informacija atnaujinta 2021 m. sausio 6 d. 15:21

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos