Naujienos

Įstaigos pradėjo suteikti nuteistiesiems pasimatymus su artimaisiais laisvėje

Laisvės atėmimo įstaigos įgyvendina galimybę nuteistiesiems su artimaisiais pasimatyti ne bausmės atlikimo vietoje. Tokią paskatinimo formą numato Bausmių vykdymo kodeksas.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus administracija pirmąkart tokį neįprastą pasimatymą su šeima už įkalinimo įstaigos ribų suteikė pirmajam nuteistajam, kalinčiam ir užsiimančiam darbine veikla ūkio aptarnavimo būryje. Su žmona ir vaiku jis susitiko mieste ir, izoliatoriaus administracijai neprižiūrint, su artimiausiais žmonėmis praleido kartu net aštuonias valandas. Nuteistasis pasidalino šio susitikimo įspūdžiais.

„Nėra ko lyginti pasimatymo laisvės atėmimo vietoje su tuo, kuris vyko šeštadienį Šiaulių mieste. Jautėmės nevaržomi, kartu nuveikėme daug gražių dalykų“,- pasakojo nuteistasis.

Šeima pasivaikščiojo prie Talkšos ežero, apsilankė Šiaulių miesto parke, papietavo kavinėje, užėjo į parduotuves. Galima tik numanyti, kad artimiesiems toks pasimatymas taip pat daug smagesnis ir jaukesnis negu įkalinimo įstaigos patalpose.

„Pats galėjau išrinkti ir nupirkti vaikui drabužius, palyginti kainas. Kas kitiems - kasdienybė, mums buvo tarsi šventė“, - džiaugėsi vyriškis.

Per pasimatymui skirtas aštuonias valandas jis spėjo paviešėti ir namuose, padėti žmonai buityje. Nuteistasis neabejoja, kad tik tokie šeimos susitikimai yra visaverčiai, kad būtent jie – resocializacijos ateitis, nes labai suartina šeimą. Tokios išvykos labai sustiprina nuteistų žmonių motyvaciją elgtis nepriekaištingai ir siekti gyventi visavertį gyvenimą.

Resocializacijos specialistai teigia, kad pasimatymais už įstaigos ribų be administracijos priežiūros gali būti skatinami asmenys, kurie siekia savo elgesio pokyčių, aktyviai dalyvauja darbinėje veikloje, resocializacijos programose, yra pasirengę priimti pagalbą ir atsakingai žengia į prasmingesnį gyvenimo etapą.

Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 23 d. 16:14

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?