Naujienos

Informacija apie situaciją pataisos įstaigose. Atnaujinama nuolat

2020 m. kovo 30 d.

Darbuotojų ir nuteistųjų sveikatos stebėsena pataisos įstaigose vykdoma nuolat.  Prevenciškai, vykdant galimos infekcijos plitimo užkardymą, taikoma profilaktinių kompleksinių priemonių visuma, yra matuojama atvykstančių į įstaigą temperatūra, įstaigų tarnybinėse ir bendrojo naudojimo  patalpose, nuteistųjų gyvenamosiose zonose vyksta dezinfekcija, patalpos valomos, vėdinamos. Dezinfekuojamos įstaigos transporto priemonės, ypatingas dėmesys yra skiriamas konvojavimui skirtoms transporto priemonėms.

Šiuo metu keliose laisvės atėmimo įstaigose yra stebimi 5 asmenys, atvykę iš užsienio valstybių. Asmenys yra izoliuoti, kaip yra numatyta Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktuose reikalavimuose ir rekomendacijose, jų sveikatos būklę nuolat stebi sveikatos priežiūros specialistai. 4 anksčiau izoliacijoje buvusiems asmenims šis laikotarpis jau baigėsi, per šį laikotarpį jokių sveikatos sutrikimų jiems nepasireiškė.    Įstaigose yra peršalimo ligomis sergančių (sergamumas nedidėja) ir pagal simptomatiką gydomų nuteistųjų, suimtųjų, jų sveikatos priežiūra užtikrinama, atliekami būtini tyrimai.

Pareigūnų, darbuotojų, buvusių užsienyje ar galimai turėjusių kontaktą su asmenimis, atvykusiais iš užsienio valstybių ar asmenimis, kuriems, galimai, įtariama  COVID-19 infekcija, pataisos įstaigose (darbo vietose) nėra, jie - saviizoliacijoje arba stebimi. Pagal reikalavimus jie yra pateikę deklaracijas Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ir šio centro specialistai juos stebi.

Kalėjimų departamentas teikia informaciją apie situaciją pataisos įstaigose Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro Visuomenės informavimo grupei. Paaiškėjus susirgimo atvejams laisvės atėmimo vietų įstaigose, informacijos viešumas bus užtikrintas. Vyriausybės skelbiamą naujausią informaciją apie koronavirusą (COVID-19), sergančiuosius, karantiną, taip pat nurodymus ir rekomendacijas visiems gyvenimo atvejams rasite interneto svetainėje www.koronastop.lt.

Informacija atnaujinta 2020 m. kovo 30 d. 12:30

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos