Naujienos

Įkalinimo įstaigose nuteistieji skatinami užsiimti individualia veikla

Dėl bausmės atlikimo specifikos ne visi nuteistieji turi galimybę realizuoti save atvirojoje darbo rinkoje už įkalinimo įstaigos ribų, tačiau ir būdami kalėjime jie gali skaidriai, legaliai ir civilizuotai susikurti sau darbo vietą. Apie tai su Šiaulių tardymo izoliatoriuje kalinčiais nuteistaisiais kalbėjosi įstaigos direktoriaus vyresnioji patarėja Rasa Šošič ir Resocializacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Aleksandras Molčanovas.

Suvenyrus, atvirukus gaminantys, paveikslus tapantys nuteistieji domėjosi, ar įmanoma pomėgius ir gebėjimus paversti pajamų šaltiniu. Jiems buvo pristatytos individualios veiklos galimybės, paaiškinta, kuo skiriasi individuali veikla pagal pažymą nuo individualios veiklos pagal verslo liudijimą, kaip pasirinkti sau tinkamą individualios veiklos modelį. Susidomėjimas galimybe vykdyti individualią veiklą dalyvių tarpe išties nemažas, ir klausimų jiems kilo įvairių: ar būtų darbui skirta patalpėlė, kaip realizuoti pagamintą produkciją, kokius mokesčius teks mokėti, kaip ištirti gaminių paklausą rinkoje, kokios pagalbos galima tikėtis iš įstaigos darbuotojų pradėjus individualią veiklą.

Renginio dalyviams buvo patarta išsigryninti su individualios veiklos vykdymu susijusius lūkesčius, pabandyti pasirengti paprastą verslo planą, kuris padės kryptingai siekti tikslo. Susirinkusieji teigė, dirbti jie nori, tačiau kartais suabejoja, ar pajėgs susitvarkyti su individualios veiklos vykdymu susijusius teisinius formalumus, tinkamai tvarkyti buhalterinę apskaitą.

„Susitikime dalyvavo itin motyvuoti nuteistieji, nes jų klausimai buvo konkretūs, svarbūs, prieš apsisprendžiant pradėti individualią veiklą. Tokio pobūdžio susitikimas – pirmasis, bet ne paskutinis. Tęsime konsultacijas pasiryžusiems dirbti vykdant individualią veiklą, o kad tokių nuteistųjų bus – nereikia abejoti“, - sakė R. Šošič.

Darbas vykdant individualią veiklą gali kokybiškai pakeisti bausmę atliekančiųjų kasdienybę, nes iš jos gaunamos pajamos galėtų būti skirtos ieškiniams atlyginti, padėti šeimai, patenkinti savo poreikius, o valstybei nuo gautų pajamų sumokėti mokesčiai augintų asmens, kaip atsakingo visuomenės nario, savivertę.

Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 28 d. 08:22