Naujienos

Helovinas: velnių ir angelų kova

Šių metų spalio 30 dieną, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Antrojo sektoriaus Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centre (toliau – Centras) darbuotojai kartu su nuteistaisiais surengė helovino šventę su persirengėliais: velniu, angelu bei kaukole. Visi Centro nariai buvo pakviesti į žaidimų kupiną popietę, kurioje turėjo galimybę įsikūnyti į įvairius personažus. Vyko įnirtingos kovos tarp angelų ir velnių komandų, siekiant gauti šansą likti gyviems, kad velnių karalienė nepasiimtų su savimi į pragaro virtuvę... Ši šventė tampa jau Centro tradicija, kadangi vyksta jau trečius metus iš eilės.

Tradicija persirenginėti įvairiais kostiumais atsirado Airijoje ar Škotijoje maždaug XIX a. JAV ji išplito XX a. pradžioje. Ketvirtajame dešimtmetyje JAV parduotuvėse jau pasirodė pirmieji masinės gamybos šventiniai kostiumai. Tradiciškai, kostiumai imituoja antgamtines, dažniausiai baisias būtybes – vaiduokliai, skeletai, raganos, velniai. Naujesniais laikais įkvėpimo semiamasi ir iš fantastikos kūrinių – „Svetimas“, „Grobuonis“ ir panašiai. Taip pat iš superherojų komiksų, siaubo filmų ir kt.

Ši šventė buvo ypatinga ir tuo, kad pirmą kartą buvo uždegta ugnis, nuteistųjų pačių rankomis pastatytame židinyje. Nuteistieji turėjo ne tik galimybę pasišildyti žvarbią dieną laužo šiluma, bet ir pasigaminti maisto naujai pastatytame židinyje.

Graži aplinka, vaišės, gera nuotaika, draugiškumas ir bendruomeniškumas, leidžia atsipalaiduoti, nukelia arčiau namų bei skatina keistis. Tikimės, kad ši tradicija bus tęsiama ir toliau, tuo motyvuojant nuteistuosius elgtis pozityviai.

 

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos informacija

Informacija atnaujinta 2019 m. spalio 31 d. 15:38

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos