Naujienos

Eilės Lietuvai

2019-07-08

Liepos 6-ąją švenčiama pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė – Valstybės diena. Ta proga Alytaus pataisos namuose surengtas renginys „Eilės Lietuvai“. Čia bausmę atliekantys nuteistieji skaitė J. Maironio, S. Nėries, J. Degutytės, L. Milčiaus IR KIT; poetų eiles.
Ruošdamiesi šiai šventei nuteistieji peržvelgė lietuvių poetų parašytus darbus, o Lietuvos istorija besidomintys nuteistieji apžvelgė reikšmingus istorinius faktus iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Mindaugo gyvenimo. Lietuvos poetų eilės nuskambėjo naujai ir prasmingai, priminė patriotiškumą, ištikimybę mūsų šaliai, tikėjimą savimi:
Mylėkim Lietuvą, kurią širdy nešiojam,
Kiekvienas savo, ją savaip pažintą,
Kaip dainą motinos, kurią dainuojam,
Kaip šviesią meilę, laiko neištrintą.
Dalyviai turėjo galimybę pasigrožėti ir tarptautinio pripažinimo sulaukusio fotografo Mariaus Jovaišos nuotraukomis iš albumo ,,Neregėta Lietuva“,  kuriame meninės fotografijos priemonėmis atskleidžiami lietuviški raštai, spalvos, formos. Tai tik dar labiau patvirtina faktą, kad mes gyvename nuostabioje šalyje!
Džiaugiamės nuteistųjų dalyvavimu renginyje ir tikimės, kad šis naujas renginys taps gražia tradicija ateityje ir pritrauks dar daugiau dalyvių.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. liepos 8 d. 14:47