Naujienos

Diena be automobilio – kai kurie pareigūnai kelionę į darbą paverčia treniruote

2022-09-22

Bausmių vykdymo sistemos darbuotojai rugsėjo 22 dieną – dieną be automobilio – kas galėjo jo ir atsisakė. Pasidomėjus, pasirodo, tokių atsisakančių automobilio yra ir kitomis dienomis. Ne vienas sistemos pareigūnas geba kelionę į darbą derinti su treniruote.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus darbuotojai dieną be automobilio į darbą keliauti turėjo įvairių galimybių – visuomeninis transportas Šiauliuose šią dieną be automobilio visus miestiečius ir svečius veža nemokamai. Ne vienas darbuotojas pasinaudojo proga palikti mašiną namuose ir atvažiuoti į įstaigą nemokamu miesto autobusu. Įskaitos grupės specialistės minėjo, kad šiandien į darbą vis tik teko keliauti automobiliais, tačiau pavežėjo kolegas, tad į gatvę išriedėjo mažiau mašinų, nei įprastą dieną. Kai kuriems darbuotojams neprireikė nei autobuso, nei į automobilio, nes į darbą atėjo pėsčiomis, ir visai ne dėl to, kad diena be automobilio – eiti pėstute jau tapo malonia kasdiene rutina.

Saugumo valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas budinčiai pamainai Egidijus Auškalnis jau 17 metų į tarnybą ne važiuoja, o ... bėga. „Nuo namų iki darbo – 6 kilometrai. Į darbą visada atbėgu. Ir parbėgu namo. Oras – nesvarbu: lyja, pusto, karšta ar šalta. Atbėgus į darbą - geros sąlygos nusiprausti po dušu ir energingai pradėti tarnybą“,- sakė E. Auškalnis.

Dabar pareigūnas dažniausiai bėgioja savo malonumui, tačiau visai neseniai sėkmingai dalyvavo įvairaus lygio bėgimo varžybose. Egidijus yra nubėgęs 82 maratonus. 2009 metais Belgijoje bėgo 100 km. už Lietuvą, prieš porą metų 10 km. bėgimo varžybose atstovavo Kalėjimų departamentą. Paklaustas, kaip vertina tai, kad žmonės juda vis mažiau, porą kilometrų iki darbo važiuoja automobiliu. „Blogai vertinu. Dėl sveikatos reikia judėt, tačiau nepriversi, jei žmogus nenori. Kol esi jaunas atrodo vienaip, poreikis rūpintis sveikata atsiranda su branda“, - teigė pareigūnas. Jis bėgimu užkrėtė ne vieną kolegą ir pats savo kasdienės rutinos keisti neplanuoja: bet kokiu oru į darbą bėgte. „Po naktinės pamainos jau nebėgu, tuos šešis kilometrus iki namų nueinu, tačiau ir tada noras „įsipatoginti“ automobilyje nekyla“,- pasakojo E. Auškalnis.

Saugumo valdymo skyriaus jaunesnysis specialistas Artūras Akimovas 5 kilometrus iš namų į tarnybą atmina dviračiu. Jam, kaip ir kolegai Egidijui, nėra blogo oro, dviratis tinka ir lyjant, ir žiemą. Kaip juokauja pareigūnas, kokios čia dabar žiemos. Artūras – įvairių dviračių varžybų dalyvis, meilę šiai transporto priemonei perdavęs ir šeimai. „Su vaikais ilgų atstumų nenuminsi, bet ne tai svarbu. Neseniai dalyvavome Šiauliuose vykusiose dviračių varžybose, pasirinkome trasą pagal vaikų jėgas ir smagiai ją numynėme“, - pasakojo A. Akimovas. Pareigūnas mano, kad dviratis – universali, netarši ir patogi susisiekimo priemonė, kurią vis dar mažai išnaudojame ir tikisi, kad automobilį į dviratį iškeis vis daugiau jo kolegų.

Kalėjimų departamento Dokumentų valdymo skyriaus raštvedė Vida Kazlauskienė į darbą izoliatoriuje šiandien atvyko nemokamu visuomeniniu transportu. „Labai patogu, nereikia sukti galvos, kur pastatyti mašiną“, - sakė Vida. Ji teigė, kad automobiliu į darbą važiuoja vis rečiau. Mieliau renkasi visuomeninį transportą arba dviratį. „Daug geriau jaučiuosi keliaudama dviračiu, autobusu ar pėsčiomis. Bent šiek tiek prisidedu prie taršos mažinimo, sutaupau ir jaučiuosi daug energingesnė, tad dienų be automobilio vis daugiau ir tai džiugina“, - alternatyvų automobiliui privalumus vardijo V. Kazlauskienė.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 22 d. 14:34