Naujienos

Šiauliai – paskutinė teisingumo ministrės aplankyta įkalinimo įstaiga

2021-04-23

Balandžio 23 d. Šiaulių tardymo izoliatoriuje lankėsi Lietuvos Respublikos teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska. Ministrė domėjosi įstaigos darbo organizavimu, iššūkiais, su kuriais susiduria pataisos pareigūnai, izoliatoriuje laikomų asmenų kalinimo sąlygomis, jų užimtumo galimybėmis. E. Dobrovolska bendravo su pataisos pareigūnais ir dėkojo jiems už tarnybą.

Ministrė apžiūrėjo įstaigos biblioteką ir tikino esanti maloniai nustebusi knygų fondo gausa ir plačiu literatūros pasirinkimu. E. Dobrovolsta bibliotekai padovanojo elektroninių knygų. „Šiandien minima Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena. Ta proga noriu padovanoti jūsų bibliotekai gal dar kiek neįprastas – elektronines knygas. Turime pradėti pokyčius ir šioje srityje, tikiuosi, kad pirmosios elektroninės knygos paskatins atverti kalintiesiems daugiau galimybių mėgautis išmaniuoju skaitymu“, – įteikdama knygas sakė ministrė.

Teisingumo ministrė jau lankėsi visose šalies įkalinimo įstaigose. Tokiu būdu ministrė siekia tiesiogiai pabendrauti ir su darbuotojais, ir su nuteistaisiais, pamatyti realią situaciją iš arti. E. Dobrovolska yra pažymėjusi, kad šiandieniniai pataisos namai reikalauja pokyčių. „Turime įvertinti ilgalaikį laisvės atėmimo įstaigų poreikį, atsižvelgti į jų pobūdį, nuteistųjų skaičiaus tendencijas, taip pat bausmių vykdymo metodų taikymo mastą, – yra sakiusi teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Šiaulių tardymo izoliatorius yra viena seniausių bausmių vykdymo sistemos įstaigų. Izoliatoriaus pastatai skaičiuoja 110-uosius gyvavimo metus.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. balandžio 23 d. 17:29
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?