Naujienos

Susitikimas – diskusija „Tėvystė įkalinimo įstaigoje: ar tai suderinama?“

2019-12-19

Pravieniškių pataisos namuose gruodžio mėnesį buvo pradėta įgyvendinti Efektyviosios tėvystės įgūdžių programa, skirta nuteistiesiems.  Gruodžio 18 d. įstaigos Trečiame sektoriuje programos dalimi pasirinktas susitikimas – diskusija „Tėvystė įkalinimo įstaigoje: ar tai suderinama?”    Susitikime – diskusijoje dalyvavo kviestiniai svečiai: Lietuvos  žmogaus teisių centro atstovės, komunikacijos vadovė Jūratė Juškaitė ir projektų koordinatorė Agnė Pakšytė.
Kartu su nuteistaisiais, įstaigos vadovais kalbėtasi apie tėvo vaidmens reikšmę kiekvieno gyvenime,  kokius lūkesčius galima sieti. Susitikime buvo akcentuojama, kad dėl  vaiko interesų ir gerovės yra labai svarbu kalinčiam tėvui išlaikyti ryšį su savo vaiku/ais. Pokalbis vyko apie tai, kokia yra rizika, jei nuteistas laisvės atėmimo bausme tėvas tiesiog dingsta iš vaiko gyvenimo. Kokios grėsmės yra, kai nuo vaiko yra slepiama, kad jo tėvas kali.  Aptartas ir draugiškos vaikui aplinkos kūrimo laisvės atėmimo vietoje svarba ir galimybės, sunkumai, su kuriais susiduria kalintys vyrai,  norėdami išlaikyti ryšį su savo vaikais.  Lietuvos žmogaus teisių centro atstovės susitikimo dalyviams pristatė informacinį pranešimą apie vaiko teisių apsaugos aktualijas ir smurto prieš vaikus mažinimo politiką Lietuvoje.
 Susitikime dalyvavę nuteistieji išsakė, kad tėvystės įgūdžių mokymo programa bei atviros ir draugiškos diskusijos kartu su nevyriausybinių organizacijų atstovais, įstaigos vadovais, specialistais jiems yra  prasmingos. Įstaigos vadovai ir Resocializacijos skyriaus specialistai įsipareigojo parengti tolimesnį nuteistųjų tėvystės motyvacijos ir įgūdžių stiprinimo įstaigoje planą bei prisidėti prie švietėjiškos veiklos, griaunant klaidingus mitus, trukdančius emociškai artimam vaiko ir kalinčio tėvo santykiui.
Visose įkalinimo įstaigose planuojama inicijuoti veiklas, skirtas tėvystės įgūdžių stiprinimui.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 19 d. 15:18
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos