Naujienos

Įkvepiantis laikas

2019-12-23

Metų pabaigoje daugiau laiko norisi leisti apsuptiems artimiausių žmonių ir jų šilumos, švenčių laukimą įprasminti nuveiktais gražiais darbais. Šis mėnuo tebūna skirtas prisiminti tai, kas buvo reikšminga, apžvelgti pasiektus rezultatus, o pasitaikiusias klaidas priimti kaip pamoką ir kitą kartą padaryti geriau.
Kalėjimų departamente įvyko jau tradicija tapęs renginys, kurio metu 5 Lietuvos probacijos tarnybos regiono skyriai - Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus – pristatė vykdytas nepilnamečių resocializacijai ir/ar teisės pažeidimų prevencijai skirtas priemones.
Pažymėtina, kad veiklos organizuotos vasarą. Vasara pasirinkta ne atsitiktinai. Mokslininkai pastebėjo, kad būdami gryname ore, regėdami medžius, dangų, girdėdami čiulbančius paukščius ir jausdami ryšį su gamta, žmonės jaučiasi geriau, o nepilnamečiams baigiasi mokslo metai, atsiranda daugiau laisvo laiko. Todėl vasara - puikus metas leistis į kelią ieškoti nuotykių, o gal tam kelyje atrasime dar ir ,,kitokį‘‘ save.  Šiame kelyje išbandė save net 100 vaikų iš atokiausių Lietuvos kampelių.
Šių dienų pasaulyje, kai bendraujama daugiau ekrane nei akis į akį, labai svarbu stebėti, kaip žmonės elgiasi vieni su kitais, kokius išgyvenimus patiria. Juk daugelis vaikų ir suaugusių tam tikrose situacijose jaučiasi nejaukiai, drovisi, bijo apsijuokti ar būti nepalankiai įvertinti, atstumti.
Todėl šiais metais ypatingas dėmesys buvo skirtas nepilnamečių gebėjimų ugdymui, stengtasi padėti drąsiau jaustis socialinėje aplinkoje, stiprinti emocinį intelektą, bendruomeniškumą, pasitikėjimo savimi jausmą. Supažindinti su tiesa – kiekvienas yra vertingas vien todėl, kad yra, o ne todėl kad gali atnešti naudos. Buvo mokoma puoselėti pagarbos jausmą, atsižvelgiant į kitų žmonių poreikius. Suteikiama erdvė kiekvieno kitoniškumui.
Lavinant šiuos įgūdžius buvo pasitelktos visos įmanomos priemonės: mokoma naudotis medžio apdirbimo įranga – gaminami baldai savo rankomis, gardus maistas, kuriame įdedama daug širdies, dailės terapijos užsiėmimai, individualūs pokalbiai su psichologe, mokoma planuoti finansus.
 Tokie užsiėmimai paauglius paskatino eksperimentuoti, įkvėpė ir leido kitu žvilgsniu apsidairyti aplink. Taip pat vaikai sukūrė nematomą ryšį su gamta. Kiekvienas atrado savo erdvę, kurioje jaučiasi geriausiai ir gali pasikrauti energijos. Vieniems tai buvo jūra, augalas ar paglostytas gyvūnas.
Pačių geriausių nepilnamečių atsiliepimų sulaukė susipažinimas su gaisrininko, naro, policininko, kario profesija. Jaunuoliai noriai matavosi jų specialią aprangą, uniformas, stebėjo gelbėjimo operacijas. Jaunuoliai apsilankę Karinių pramogų poligone ir susipažinę su karinėmis spec. priemonėmis buvo pasiryžę atlikti karinę tarnybą.
Fotoaparatais, bei sukurtu video buvo fiksuojamos įsimintiniausios akimirkos, kuriose perteikiamas realus akimirkos žavesys su emocijomis ir visomis spalvomis ir atspalviais. Šis renginys be surežisuotų kadrų!!!
Turbūt net nesusimąstome, kiek daug žmonių prisidėjo prie šių veiklų ir dirbo kiekvieną dieną mėgstamą darbą  su aistra ir atkaklumu.
 Tai padėję pareigūnams – socialiniai partneriai, kuriems Lietuvos probacijos direktorius Vytautas Lamauskas bei Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Gintautas Šarauskas, kuruojantis probacijos tarnybą, tarė nuoširdų Ačiū,  apdovanojo padėkos raštais. Patys atsakingiausi ir kruopščiausi pareigūnai, vykdę šias veiklas, buvo apdovanoti medaliais.
Renginio metu paviešintos iniciatyvos, nepilnamečių atsiliepimai, glaudus pareigūnų ir savanorių bendradarbiavimas dar kartą patvirtino, jog Lietuvos probacijos tarnybos tikslas -  užtikrinti veiksmingą probuojamųjų resocializaciją ir mažinti jų nusikalstamų veikų recidyvą  yra prasmingas ir naudingas, nes vaikai - mūsų ateitis, o pati nuoširdžiausia padėka už nuveiktą darbą –  padėka, išgirsta iš vaikų.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 23 d. 08:52
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos