Naujienos

Socialinė darbuotoja nuteistuosius vertina kaip klientus, o ne nusikaltėlius

2021-10-08

Šie metai bausmių vykdymo sistemai ir nuteistiesiems ypatingi – pataisos įstaigose pradėjo dirbti socialiniai darbuotojai. Jie konsultuoja nuteistuosius, kurie rengiasi išeiti į laisvę. Pataria, kaip ieškotis darbo, susirasti būstą, gauti priklausančias išmokas, naudotis įvairiomis technologijomis arba, pavyzdžiui, susiplanuoti išlaidas.

„Esantys ten 10 metų ir daugiau, nežino tokių elementarių dalykų, kaip vilniečio kortelė, maisto kurjeriai. Jiems viskas nauja, ypač išmaniųjų technologijų srityje – kai kurie matę tik mygtukinius telefonus. Kartais nuteistuosius veža pas odontologą, tuomet jie pamato, kad lauke stovi paspirtukai, automobiliai, kuriuos galima nuomotis“, – pasakoja Vilniaus pataisos namuose socialine darbuotoja dirbanti Božena Stankevič.

Socialiniai darbuotojai padeda bausmę atlikusiems žmonėms prisitaikyti prie gyvenimo laisvėje, nelikti nuošalyje bei išvengti kelio atgal į nusikaltimą ir įkalinimo įstaigą. Taip įgyvendinamas nuteistųjų palydėjimo modelis, kuris turi tęstinumą ir laisvėje.

„Aš esu žmogus, užmezgantis ryšį su tais, kuriems lieka metai iki išėjimo į laisvę. Likus pusmečiui, sukontaktuoju su savivaldybe, pranešdama, kad tam tikras žmogus grįš pas juos, o šie paskiria socialinį darbuotoją laisvėje. Iki to laiko konsultuoju nuteistąjį, dirbame prie to, kas jam yra ar bus aktualu išėjus“, – interviu 15min.lt atskleidžia B. Stankevič.
Skaitykite daugiau:
https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/laisvalaikis/bozena-ruosia-nuteistuosius-gyvenimui-laisveje-neziuriu-i-juos-kaip-i-zmogzudzius-1038-1575704

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. spalio 8 d. 14:36