Naujienos

Priklausomybės ligų gydymo ir psichologinės reabilitacijos centre baigėsi visus metus vykę psichoedukaciniai užsiėmimai

2019-12-31

Gruodžio 27 d. Panevėžio pataisos namų Priklausomybės ligų gydymo ir psichologinės reabilitacijos centre baigėsi visus metus vykę psichoedukaciniai užsiėmimai, kurių metu buvo siekiama sustiprinti centre gyvenančių nuo priklausomybių besigydančių moterų motyvaciją keisti savo gyvenimo būdą, stiprinti jų gebėjimą valdyti emocijas, atpažinti problemas, ieškoti jų sprendimo būdų ir pan.
Vienuolikos užsiėmimų metu nuteistosios buvo supažindinamos su žmogaus psichosocialinio funkcionavimo sritimis, kurios yra susijusios įpročių keitimu, taip buvo kalbama apie problemines sritis, kurios prisideda prie atkryčio ir grįžimo prie žalingų įpročių. Buvo paliestos motyvacijos ir poreikių, konfliktų, emocijų valdymo stresinėse situacijose, psichinės sveikatos stiprinimo ir kitos temos.
Siekiant, kad užsiėmimai būtų kuo naudingesni ir aktualesni, kai kurias temas nuteistosios iškeldavo pačios. Užsiėmimai vykdavo vieną arba du kartus per mėnesį, jų metu nuteistosios išklausydavo trumpą teorinę paskaitą, kurios metu jos taip pat galėdavo išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įžvalgomis, kaip išgirsta teorinė medžiaga atitinka jų gyvenimo patirtį, bei užduoti klausimus.
Kitą užsiėmimų dalį sudarydavo įvairios praktinės užduotys, kurių metu nuteistosios buvo skatinamos pasigilinti į savo jausmus, nuostatas, patirtis, siekiant parodyti, kaip jų išgyvenimai, mintys, jausmai siejasi su jų gyvenime priimtais sprendimais.
Iš viso užsiėmimuose dalyvavo 16 moterų.  Dalyvavusiųjų nuomone, tokie papildantys centre vykdomą priklausomybių reabilitacijos programą užsiėmimai buvo tikrai naudingi, nes jos pagilino savęs pažinimo žinias, pradėjo geriau suprasti kai kurių savo gyvenimo problemų priežastis, gavo praktinius įrankius savo vidinio pasaulio tyrinėjimui bei galimų iššūkių įveikimui ir išreiškė norą tokius užsiėmimus rengti toliau.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 31 d. 14:27
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos