Naujienos

IĮ „Jurgitėlės amatai“ vadovė Jurgita Čiplytė apie savanorišką veiklą įstaigoje: „Mums nereikia Kalėdų, kad galėtume dalintis. Duoti yra gera <...>“

2019-12-31

Panevėžio pataisos namuose antruosius savanorystės metus skaičiuoja  IĮ „Jurgitėlės amatai“ vadovė Jurgita Čiplytė ir jos padėjėja Erika Venslovienė. Jurgita ir Erika jau nuo 2018 m. spalio moko kūrybiškumo ir meno pataisos namuose augančius vaikus. Už pataisos įstaigos ribų veikiančiuose Vaiko ir motinos namuose gyvenančias mamas su vaikais kviečia ir veda joms užsiėmimus savo dirbtuvėlėse mieste. O 2019 metų pabaigoje pradėjo lavinti ir lengvojo režimo sektoriuje bausmę atliekančias nuteistąsias. Visgi labiausiai savanorėms patinka dirbti su vaikus auginančioms moterimis. „Per šį laikotarpį daug pasiekta: užsiėmimų metu vaikus mokėme sukaupti dėmesį, per kūrybines veiklas stiprinome mamų motinystės įgūdžius. Kartu atradome ir mes čia savo vietą, ryšį,“ – kalbėjo Jurgita Čiplytė.
Veikli ir energinga moteris, nestokojanti idėjų, besibaigiant metams įstaigoje augantiems vaikams dovanojo vardinius iš širdies, su meile kurtus darbelius, o mamoms linkėjo praleisti kuo daugiau laiko su vaikais. Besimėgaujančios savanoryste Jurgita ir Erika jau planuoja veiklas pataisos namuose 2020 metais. Klausiamos, ką gi joms reiškia ši savanoriška veikla, moterys atsako: „Mums nereikia Kalėdų, kad galėtume dalintis. Duoti yra gera. Ypač mažiesiems. Augindamos savo vaikus, dažnai leisdavome laiką su jais kūrybingai, dabar tai padedame daryti ir kitoms mamoms. Molis – puiki priemonė smulkiosios motorikos lavinimui. Paklausite, ką jau tas 10 mėnesių vaikas gauna? Emocijas! O kaip smagu, kai jomis jis dalinasi ir su mumis. Kai pasitinka su šypsena. Kartu mokomės ir kantrybės, juk visada norisi gražaus darbelio – galbūt labiau mamoms, o mažiesiems juk svarbiausia priploti, išteplioti, pabadyti. Kiek džiaugsmo, kai pavyksta išsukti burbulą, išvynioti gyvatę, susukti sraigę. Užsiėmimai yra neprivalomi, bet džiugina, jog ateina dauguma, ne tik norinčių kūrybingai praleisti laiką, bet ir išmokti pabūti kartu su vaiku... Beveik kiekvienas darbelis yra daromas savo atžalėlei, siela virpa, kai matai, jog šie darbeliai labai saugomi ir branginami. Gyvenamose patalpose matome mamų kartu su vaikais sukurtus darbelius  – tai mums yra didelis įvertinimas. Kai žmogus ima iš širdies, iš širdies gera ir duoti.... Nebesupranti, ar čia tik vakar pradėjome, ar jau visą amžinybę savanoriaujame.“
Panevėžio pataisos namai palaiko kilnius savanorių tikslus: norą prisidėti ir padėti aukojant laiką bei asmenines lėšas. Nuoširdžiai dėkojame IĮ „Jurgitėlės amatai“ vadovei Jurgitai Čiplytei ir jos padėjėjai Erikai Venslovienei už dovanas: priemones keramikos užsiėmimams, laiką, geras emocijas, šypseną ir entuziazmą.
Primename, kad Panevėžio pataisos namai yra suinteresuoti plėtoti savanoriškas veiklas įstaigoje, kviečiant nevyriausybines organizacijas, religines bendruomenes ir bendrijas, pavienius fizinius ar juridinius asmenis tapti nuteistųjų pataisos proceso dalimi. Visus, kurie gali ir nori savanoriauti, kviečiame kreiptis el. paštu: ausra.janeviciene@paneveziopn.lt.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 31 d. 08:00
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos