Naujienos

Dovana nuteistiesiems – kryžiažodžių žurnalai

2021-10-07

Dalijamės gera žinia ir dėkojame UAB „UPG Baltic“, kuri Kauno tardymo izoliatoriuje (Technikos g.) esantiems nuteistiesiems bei suimtiesiems dovanojo įvairiausių kryžiažodžių, išbraukymo užduočių, žodžių surašymo ar žodžių suradimo žurnalų – dovanojo galimybę laisvalaikiu užsiimti pamėgta tiek fizinę, tiek dvasinę sveikatą gerinančia veikla.

Ši įdomi ir naudinga laisvalaikio forma įtraukia daugumą įkalinimo įstaigoje laikomų asmenų. Vieni prenumeruoja kryžiažodžių žurnalus, kiti nuolat teiraujasi tokių leidinių įstaigos bibliotekoje, treti tiesiog ieško laikraščių, žurnalų puslapiuose dar neišspręstų kryžiažodžių ir nusivilia, jei randa jau išspręstus.

„Oho maxi! Įvairūs išbraukymai+surašymai“, „Oho Ačiū (lengvi panoraminiai kryžiažodžiai)“, „Oho Manija“, „2xoho“, „Oho LITAS“, „Oho greiti! Žodžių ir skaičių surašymas“ ir kiti UAB „UPG Baltic“ dovanoti žurnalai nenuvils išsiilgusių pasitikrinti savo žinias, atmintį bei įprasminti laisvalaikio valandas įkalinimo įstaigoje esantiems asmenims. Džiugu, kad kai kuriuose dovanotuose žurnaluose esančios užduotys tiks ir lietuvių kalbos nemokantiems suimtiesiems trečiųjų šalių piliečiams.

Labai svarbu socialinę atskirtį patiriančius žmones įtraukti į įvairias pozityvias veiklas, skatinančias bendravimą, norą keisti gyvenimo būdą, vertybes. Kartu spręsdami kryžiažodžius ar dalyvaudami kitose pozityvaus užimtumo, darbinių, buitinių įgūdžių ugdymo veiklose, nuteistieji, suimtieji nukreipia mintis ir energiją ne į destruktyvius, o į pozityvius veiksmus. Smagu, kad visuomenėje atsiranda įmonių, organizacijų, bendrovių, kurios padeda laisvės atėmimo įstaigų darbuotojams siekti efektyvesnių įkalintų asmenų resocializacijos proceso rezultatų.

 
 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. spalio 7 d. 15:35