Naujienos

Svarbiu Šiaulių tardymo izoliatoriaus socialiniu partneriu tapo Šiaulių rajono savivaldybė

2021-10-19

Šiandien, spalio 19 d., Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius ir Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

„Ši sutartis atveria daugiau galimybių nuteistųjų integracijai į visuomenę. Sutarties laukėme ne tik mes. Įstaigos, kuriose savanoriškai talkino nuteistieji, taip pat jų laukė, nes jau suprato, kad šie žmonės labai vertina galimybę prisidėti prie bendruomeniškumo stiprinimo, aplinkos gražinimo projektų įgyvendinimo ir tai įrodo savo darbu“, – sakė Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius.

Pasirašius bendradarbiavimo sutartį, Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistiesiems suteikiama galimybė talkininkauti, savanoriauti Šiaulių rajono savivaldybės teritorijoje esančiose jai pavaldžiose ne pelno siekiančiose įstaigose. Bendradarbiavimo tikslas – motyvuoti nuteistuosius ir ugdyti jų gebėjimus socialiai reabilituotis, savo gyvenimo tikslų siekti teisėtais būdais ir priemonėmis, padėti nuteistiesiems veikti darniai ir kryptingai, ugdyti jų darbinius įgūdžius ir keisti neigiamas visuomenės nuostatas bei darbdavių požiūrį į asmenis, atliekančius laisvės atėmimo bausmes.

Be sargybos iš izoliatoriaus teritorijos galintieji išvykti nuteistieji jau savanoriauja paliatyvios pagalbos ir slaugos centre, beglobių gyvūnų prieglaudoje. Šiaulių miesto bibliotekos pasipuošė nutaustųjų pagamintais knygų nameliais, o su Šiaulių rajono savivaldybe pasirašyta sutartis leis prisidėti prie prasmingų projektų įgyvendinimo Šiaulių rajone.

 

Informacija parengta kartu su Šiaulių rajono savivaldybės administracija.

Ritos Žadeikytės nuotrauka.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. spalio 19 d. 13:36