Naujienos

Projekto ,,Karjeros portretai“ veiklos pranoko organizatorių lūkesčius

2021-10-19

Panevėžio pataisos namuose baigėsi vasaros pradžioje startavusio projekto ,,Karjeros portretai“, kurį įgyvendino VšĮ Nacionalinio socialinės integracijos institutas, veiklos.

Resocializacijos skyriaus specialistai dalyvauti užsiėmimuose atrinko 11 nuteistųjų. Šios moterys dalyvavo tęstinėje socialinių įgūdžių, reikalingų integracijai į darbo rinką, ugdymo programoje. Socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimai vyko pagal iš anksto parengtą programą, sudarytą iš 12 užsiėmimų ciklo, kai kiekvieno užsiėmimo metu aptariamos skirtingos temos, glaudžiai susijusios su stipriųjų moterų pusių identifikavimu ir planavimu, kaip jos savo kompetencijas galės pritaikyti legalioje darbo rinkoje. Užsiėmimų metu moterys vertino potencialias grėsmes ir rizikas pakartotiniam nusikalstamam elgesiui, aptarė bendruosius socialinius gebėjimus ir kaip juos galima ugdyti savarankiškai. Moterys mokėsi mąstyti, kad jos nepradeda naujo gyvenimo, o ieško būdų, kaip turimas žinias ir kompetencijas pritaikyti įsitvirtinant socialiai teisingose veiklose, ką naujo reikia išmokti ieškant kelio į sėkmę. Susitikimų metu daug dėmesio buvo skiriama pasitikėjimu grįstų santykių formavimui, saugios aplinkos kūrimui, kad moterys nebijotų reikšti savo svajonių ir minčių. Pastebėta, kad projekte dalyvavusios moterys labiau priklausomos nuo išorinio paskatinimo, menkiau pasitiki savo jėgomis. Užsiėmimus vedė Nacionalinio socialinės integracijos instituto programos „Visi skirtingi – visi lygūs“ vadovė Inga Rancova.

„Po pirmojo susitikimo su moterimis galima buvo pasakyti, kad visos „sėdi“, o po paskutiniojo susitikimo, kad moterys drąsiai įvardijo savo kompetencijas, suvokė, kad viso bausmės atlikimo laikotarpiu jos mokosi naujų įgūdžių ir nebebijo grįžti į darbo rinką,“ – sakė Inga Rancova. Programos vadovė džiaugėsi teigiamu pokyčiu moterims identifikuojant savo kompetencijas ir tikėjimu, kad kiekviena moteris gali integruotis į visuomenę bei iš darbinės veiklos gali gauti legalias pajamas. „Panevėžio pataisos namuose sutikau moterį, kuri užsiėmimų pradžioje nedrąsiai užsiminė apie domėjimąsi technika, o baigiant užsiėmimus išdrįso įstoti į automechanikos specialybę ir yra pasiryžusi įgyvendinti savo svajonę ir tapti automechanike,“ – pažymėjo Inga.

Projekto rezultatai džiuginantys – sukurti pasitikėjimu grįsti ryšiai. Tai rodo moterų sutikimas tapti profesionalios menininkės Linos Šlipavičiūtės-Černiauskienės kuriamų portretų personažais. Menininkės darbai, sukurti projekto metu, šiuo metu (iki spalio 22 d.) eksponuojami Vilniuje Bendrystės ir socialinių inovacijų centre (Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastate, Savičiaus g. 15). Čia galima susipažinti su netekusių laisvės asmenų istorijomis, jų mintimis ir svajonėmis.

Apie projektą informacijos rasite čia:

https://www.kiauraisienas.lt/karjeros-portretai

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo agentūros lėšomis per Alternatyvių investicijų detektoriaus programą.

Nuotrauka Ievos Kotrynos Matulaitytės

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. spalio 19 d. 15:53