Naujienos

Nuteistųjų darbų paroda pristatyta ir akademinei bendruomenei

2021-10-12

Kartais mažas akmenėlis visą vežimą išjudina. Tokiu akmenėliu po truputėlį teigiamų pokyčių link judinančiu visą bausmių vykdymo sistemą dabar atrodo Fausta Palaimaitė. Vienas žmogus ėmęsis išjudinti pirmiausia savo auklėtinius – nepilnamečius Kauno tardymo izoliatoriaus nuteistuosius – paskatino juos piešti. Niekuomet netapę paaugliai, vedini niekada netapiusios resocializacijos skyriaus specialistės, nupiešė tokius darbus, kurie pasirodė verti atskiros parodos.

Paroda „Nupiešk Dievą, kuris yra šviesa, meilė, laisvė“pirmiausia įvyko Kauno Sobore, nes Fausta labai norėjo, kad jos vaikai, kaip ji vadina nuteistuosius, būtų įvertinti, sulauktų dėmesio ir iš kitų žmonių. Paskui paroda keliavo per visas šalies įkalinimo įstaigas – Alytaus, Marijampolės, Kybartų, Šiaulių, Panevėžio, Pravieniškių, Vilniaus pataisos namus. Taip pat būdavo pristatoma ir tų miestų bendruomenei, paprastai bažnyčiose.

„Tai daugiau nei mokymai, paroda, susitikimas, tai šventė, kad mes tikime, jog prasmė ir meilė egzistuoja“, – vežiojusi ir pristatinėjusi parodą sakė Fausta. Ji kreipdavosi pirmiausia į pataisos pareigūnus, pasakodama, kaip įmanoma atrasti kelią į kiekvieno nuteistojo širdį, atverti jo geriausias puses, pakreipti jį pokyčio keliu.

Per parodos kelionių po Lietuvą laiką Faustai Palaimaitei buvo pasiūlytos naujos pareigos. Ji tapo Kalėjimų departamento Mokymo centro specialiųjų kompetencijų ugdymo specialiste. O nuteistųjų darbai su visais autorių aprašymais, kas juos įkvėpė piešti ir, kokias mintis jiems tai sukėlė, dabar buvo pristatyti Vilniuje Mykolo Romerio universitete.

Pasak Faustos, jai, kaip mokslininkei, svarbu, kad šią iniciatyvą pamatytų, įvertintų ir akademinė bendruomenė. F. Palaimaitė yra teologijos mokslų daktarė.

„Visais laikais teorija būna atitrūkusi nuo gyvenimo. Nuteistųjų darbų paroda Romerio universiteto erdvėse – realus žvilgsnis į žmones, kuriems skiriamos bausmės, iš kurių tikimasi pokyčio“, – sako bausmių vykdymo sistemoje pašaukimą atradusi Fausta.

Nuteistųjų darbų paroda M. Romerio universitete bus visą mėnesį.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. spalio 12 d. 13:58