Naujienos

Neatlaikė nuteisto žagintojo širdis

2003-02-21

Vasario 21 d. Pravieniškių 1-ojoje sustiprintojo režimo pataisos darbų kolonijoje nuo širdies smūgio mirė nuteistasis 41 metų Alvydas Žiupka.
Apie 10 valandą keletas vairuotojų bei cecho viršininkas pastebėjo, kaip iš autokrautuvo kabinos iškrito ir nejudėdamas ant žemės liko gulėti vyriškis.
Supuolę prie be gyvybės žymių gulinčio vyro įvykį mačiusieji bandė jį gaivinti. Po keleto minučių čia jau buvo ir kolonijos gydytoja. Deja, jai teliko konstatuoti nuteistojo mirtį.
Neaišku, ko kolonijos gamybinėje zonoje gyvenusiam ir dažytoju dirbusiam nuteistajam prireikė autokrautuvo kabinoje.
Apie įvykį kolonijos administracija informavo Kaišiadorių rajono apylinkės prokuratūrą. Tuo metu viena prokurorė kaip tik buvo kolonijoje, nes dalyvavo amnestijos komisijos posėdyje.
Tą pačią dieną po pietų buvo atliktas mirusiojo kūno skrodimas. Teismo medicinos eksperto išvadoje teigiama, kad A. Žiupka mirė nuo širdies infarkto. Infarktas jį ištiko dar sėdint autokrautuvo kabinoje, kritimas ant žemės įtakos jo mirčiai neturėjo.
Dešimtajame būryje bausmę atliekantis ukmergiškis A. Žiupka kolonijoje atsidūrė už mažametės išžaginimą (BK 118 str. 4 d.).
Vilniaus apygardos teismas už šį nusikaltimą A. Žiukai skyrė dešimt metų laisvės atėmimo.
Iš kolonijos jis turėjo išeiti 2008 metų lapkritį.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:16