Naujienos

Pravieniškėse – mobilieji telefonai, peiliai, kvaišalai

2003-03-05

Kovo 5 d. Pravieniškių 2-ojoje sustiprintojo režimo pataisos darbų kolonijoje atliktos planinės bendrosios kratos.
Kolonijos nuteistųjų pirmojo, antrojo ir penktojo lokalinių sektorių gyvenamosiose patalpose, drausminėje zonoje apie 100 pataisos įstaigos pareigūnų ieškojo nuteistiesiems draudžiamų turėti daiktų.
Viešajai tvarkai palaikyti buvo pasitelkta per 400 Vidaus reikalų ministerijos vidaus tarnybos pirmojo pulko karių.
Maždaug tris valandas trukusios kratos metu slėptuvėse rasta ir paimta 11 mobiliojo ryšio telefonų aparatų, 14 kroviklių, keturios SIM kortelės, 12 savos gamybos peilių, 15 nusmailintų plieninių strypų, 2,5 litro spirito, apie 1000 vienetų nuteistiesiems draudžiamų turėti tablečių, apie 30 ampulių, baltos spalvos miltelių – įtariama, kad tai heroinas (atliekama ekspertizė), vienkartinių švirkštų su adatomis, keletas naminės degtinės varymo aparatų dalių, trys 10 litų vertės kupiūros, kelios fotojuostos.
Nuteistųjų 21-ojo būrio gyvenamojoje patalpoje, už drabužių spintos, po grindjuoste paslėptus miltelius, kaip įtariama, heroiną, aptikti padėjo pareigūnams talkinęs Marijampolės griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos tarnybinis šuo Negro. Kvaišalai buvo nedideliame polietileno maišelyje, susuktame į tūtelę ir apvyniotą siūlais.
Minėto būrio nuteistieji buvo labai nepatenkinti kratos rezultatais. Pareigūnams išėjus iš gyvenamųjų patalpų, jie laužė stendus bei asmeninę vaizdo ir garso aparatūrą, norėdami apkaltinti kratą atlikusius pareigūnus.
Kratos metu ketvirtojo lokalinio sektoriaus, kuriame pagal planą jos nebuvo numatyta atlikti, nuteistieji pradėjo mėtyti į pareigūnus pusplytes. Remdami kitų lokalinių sektorių nuteistuosius, jie agitavo priešintis. Į šį lokalinį sektorių buvo įvesta vidaus tarnybos pareigūnų grupė, kuri atstatė viešąją tvarką, sulaikė kurstytojus ir nuteistuosius, mėčiusius pusplytes.
Dėl rastų draudžiamų daiktų, stendų laužymo ir pasipriešinimo pareigūnams kolonijos Vidaus tyrimų tarnybos pareigūnai atlieka tarnybinį tyrimą.
Per du šių metų mėnesius kolonijos pareigūnai aptiko 36 mobiliuosius telefonus, 17 litrų alkoholinių gėrimų (įskaitant spiritą), per 55 litrus raugo, daugiau kaip 17 gramų įvairių narkotinių medžiagų (džiovintų kanapių, heroino, metamfetamino), beveik 80 savadarbių peilių, durtuvų.
Šiemet bendrosios kratos, kurias atliekant viešajai tvarkai užtikrinti buvo pasitelkti VRM vidaus tarnybos kariai, vyko Alytaus griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje, Pravieniškių 1-ojoje sustiprintojo režimo pataisos darbų kolonijoje ir Vilniaus 2-ojoje griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 21:52
 

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?