Naujienos

Kalinys neištvėrė priverstinės abstinencijos

2003-03-07

Kovo 6-osios naktį Šiaulių tardymo izoliatoriuje iš gyvenimo pasitraukė kalinamasis 35 metų Gintautas Balčiūnas.
Apie 23 val. eidamas į tualetą toje pačioje kameroje kalinamas Arvydas P. pastebėjo prie savo gulto galo pusiau klūpantį G. Balčiūną su kilpa ant kaklo. Kitas iš paklodės susuktos virvės galas buvo pririštas prie antrojo aukšto gulto. Kalinamasis ėmė belsti į duris, šaukdamas prižiūrėtojus.
Atskubėję prižiūrėtojai atrakino kameros duris, nedelsdami iš kilpos ištraukė savižudį ir bandė jį gaivinti. Vėliau pareigūnus pakeitė po dešimt minučių atvykusi greitosios medicinos pagalbos brigada. Deja, netrukus medikams teko konstatuoti G. Balčiūno mirtį.
Apie įvykį tardymo izoliatoriaus administracija informavo Šiaulių miesto vyriausiąjį policijos komisariatą. Prieš pusiaunaktį atvykus tardymo operatyvinei grupei, teismo medicinos ekspertas apžiūrėjo savižudžio lavoną. Jokių išorinių smurto žymių neaptikta.
Nusižudęs kalinys priešmirtinio laiško nepaliko.
Lavonas perduotas nuodugniai teismo medicinos ekspertizei atlikti.
Apklausti vienoje kameroje su G. Balčiūnu kalėję aštuoni vyrai pareigūnams pasakojo, kad G. Balčiūnas skundęsis bloga savijauta, teigdamas, kad po narkotinių medžiagų vartojimo jam prasidėjusi abstinencijos būsena. G. Balčiūną apžiūrėjo tardymo izoliatoriaus medikai. Vėliau jam nurimus visi kameroje buvę kalinamieji atsigulė miegoti.
Pasak Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus pavaduotojo Aleksandro Gogalevo, dar tą patį vakarą, apie 20 valandą, G. Balčiūnas vienkartiniu skutimosi peiliuku buvo persipjovęs dešinės rankos dilbį. Žaizdos būta gilios. Ją susiuvo iš namų iškviesta įkalinimo įstaigos Sveikatos priežiūros tarnybos gydytoja.
Kovo 5 dieną įtardami vagyste, G. Balčiūną sulaikė Kelmės rajono kriminalistai.
Į Šiaulių tardymo izoliatorių jis buvo atgabentas šių metų kovo 6 dieną, Kelmės rajono apylinkės teismo nutartimi dviem mėnesiams skyrus kardomąjį kalinimą.
Šiauliuose gimęs ir ten gyvenęs, nei specialybės, nei darbo neturėjęs G. Balčiūnas buvo teistas aštuonis kartus. Paskutinįsyk – už Mažeikių rajone įvykdytą vagystę. Už šį nusikaltimą Mažeikių rajono apylinkės teismas praėjusių metų kovo 21 dienos nuosprendžiu jam skyrė šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Ją atlikęs G. Balčiūnas pernai rugsėjo 17 dieną buvo paleistas iš kolonijos.
Įvykį Šiaulių tardymo izoliatoriuje tiria šio miesto apylinkės prokuratūra kartu su įkalinimo įstaigos Vidaus tyrimų tarnyba.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 21:49
 

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?