Naujienos

Pokyčiai KD struktūroje – Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisoms įgyvendinti

2014-05-02

2013 m. pabaigoje Seimas priėmė Teisingumo ministerijos pasiūlytas Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisas, kuriose leidžiama Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų padaliniams vykdyti kriminalinę žvalgybą įkalinimo įstaigose.
Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į laisvės atėmimo vietose laikomų asmenų ir jų padaromų nusikalstamų veikų, kurių nemaža dalis yra telefoninio sukčiavimo atvejai, skaičiaus augimą. Be to, iki šiol buvę teisiniai instrumentai neleido optimaliai užtikrinti laisvės atėmimų vietų kriminogeninės būklės valdymo ir visuomenės saugumo.
Nuo šių metų kovo 1 d. Kalėjimų departamentas ir jam pavaldžių laisvės atėmimo įstaigų padaliniai įgijo teisę vykdyti kriminalinę žvalgybą užkardant rengiamas, tiriant daromas ar padarytas nusikalstamas veikas laisvės atėmimo vietose, taip pat tiriant daromas ar padarytas Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų ar įmonių pareigūnų ar kitų valstybės tarnautojų ir darbuotojų korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Naujai suformuotiems tikslams pasiekti nuo 2014-05-02 Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose laisvės atėmimo įstaigose bus įsteigti kriminalinės žvalgybos padaliniai, kuriuose dirbs tiek kriminalinę žvalgybą, tiek imuniteto funkcijas atliekantys pareigūnai.
Kalėjimų departamentas ir jam pavaldžios įstaigos iki 2000 m. rugsėjo vykdė operatyvinę veiklą (dabar – kriminalinė žvalgyba) ir tuomet nusikalstamų veikų įkalinimo įstaigose buvo užregistruota mažiau.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. gegužės 2 d. 14:53