Naujienos

Alytaus pataisos namuose beveik 200 bausmę atliekančių nuteistųjų atsisakė maisto

2018-11-14

Po vakarykščio 50 nuteistųjų perkėlimo į kameros tipo patalpas Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje Kalėjimų departamento pareigūnai gavo duomenų, kad perkeltųjų, kurių dauguma nuteisti už nusikaltimus, sukėlusius visuomenėje didelį rezonansą, priskiriamų laisvėje egzistavusioms ar šiuo metu egzistuojančioms nusikalstamoms grupuotėms, iniciatyva, kitose įkalinimo įstaigose siekiama sukelti pasipriešinimo disciplinos stiprinimui akcijas.

Alytaus pataisos namuose nuteistieji, kamerų tipo patalpose atliekantys drausmines nuobaudas, taip pat reiškia nepasitenkinimą vidaus tvarkos taisyklių pakeitimais, ypač čiužinių paėmimu dienos metu (čiužiniai paimami skatinant nuteistuosius laisvu laiku dieną ne miegoti, o užsiimti savišvieta, dalyvauti konsultacijose, žaisti loginius žaidimus). Pagal naują tvarką čiužiniai išduodami vakare, prieš dienotvarkėje numatytą poilsio laiką.

Pirminiais duomenimis, Alytaus pataisos namuose bausmę atliekantys nuteistieji pradėjo masiškai atsisakinėti maisto. Šiandien pusryčių atsisakė beveik 200 iš 680 nuteistųjų, esančių įkalinimo įstaigoje. Alytaus pataisos namų administracijos duomenimis, prieš neterminuotą maisto atsisakymo akciją, dalis nuteistųjų parduotuvėje įsigijo neproporcingai daug papildomų maisto produktų.

Vadovaujantis Bausmių vykdymo kodekso (toliau – BVK) 118 str. 1 d. maisto masiškai atsisakantiems nuteistiesiems buvo išaiškinta, kad badavimas yra nepagrįstas ir jų veiksmai yra neteisėti. Pokalbių metu nuteistieji buvo įspėti, kad, tęsiant neteisėtą badavimą, įstaigos administracija gali jų atžvilgiu taikyti BVK numatytas atitinkamas priemones.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, nuo šiandien Alytaus pataisos namų direktoriaus įsakymu, vadovaujantis BVK 119 straipsnio nuostatomis, kai nuteistieji imasi neteisėtų grupinių veiksmų, šiurkščiai pažeidžiančių pataisos įstaigos vidaus tvarką, Alytaus pataisos namuose maisto atsisakantiems asmenims laikinai sustabdytas maisto produktų ir būtiniausių reikmenų pirkimas bei pasimatymų suteikimas.

Siekiant palengvinti nuteistųjų adaptacinį laikotarpį, jau kelias savaites Alytaus pataisos namų administracija ( taip pat ir visų kitų laisvės atėmimo vietų įstaigų administracijos) vykdo šviečiamąjį darbą dėl pasikeitusių taisyklių taikymo, supažindina įstaigų personalą bei suimtuosius (nuteistuosius) su naujovėmis.

Šiandien Alytaus pataisos namuose pareigūnai tikrino, kaip nuteistieji laikosi įstaigos vidaus tvarkos taisyklių. Viename iš būrių, paskelbusių bado akciją, pareigūnai nustatė 6 asmenis, apsvaigusius nuo alkoholio. Nuteistieji buvo izoliuoti. 

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. lapkričio 14 d. 18:06
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?