Naujienos

Sulaukėme svečių iš Vilniaus arkivyskupijos Carito

2019-09-06

2019 m. rugpjūčio 2 d. Kalėjimų departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir Vilniaus arkivyskupijos Caritas sudarė paslaugų nuteistiesiems teikimo sutartį. Vadovaujantis šia sutartimi Alytaus ir Marijampolės pataisos namuose sėkmingai įgyvendinama Socialinių įgūdžių lavinimo programa.

Rugpjūčio 26 ir rugsėjo 5 dienomis Vilniaus arkivyskupijos Carito Nuteistųjų konsultavimo centro darbuotojai teikė kompleksinę pagalbą Alytaus pataisos namuose bausmę atliekantiems asmenims. Individualių ir grupinių susitikimų metu buvo orientuojamasi į dinaminių rizikos veiksnių mažinimą, socialiai reikšmingų įgūdžių formavimą ir asmenų motyvavimą įsitraukti į integracijos procesą. Nuteistiesiems buvo teikta informacija apie socialinės pagalbos galimybes laisvėje, praktinės konsultacijos bei skaitytos paskaitos apie antstolių veiksmus, priklausomybės ligas bei konfliktinių situacijų ir streso valdymo būdus. Šios veikos sulaukė didelio nuteistųjų dėmesio, jose dalyvavo 95 asmenys. O keliems nuteistiesiems, kuriems teisės aktuose nustatyta tvarka suteikta teisė išvykti dirbti be sargybos arba be palydos, rudenį bus organizuojamas praktinis susipažindinimas su socialinės pagalbos priemonėmis Vilniaus mieste.

Už kvalifikuotos pagalbos teikimą nuteistiesiems esame labai dėkingi Nuteistųjų konsultavimo centro vadovei Raimondai Čižauskaitei, socialiniams darbuotojams Liubovai Poliakovai ir Simon Johannes Schwarz bei teisininkui Andriui Jarošenko.

Svečiai iš Carito buvo pakviesti į Alytaus pataisos namuose veikiantį muziejų, kuriame eksponuojamos nuotraukos apie įstaigos istoriją, nuteistųjų kūryba bei iš jų atimti draudžiami turėti daiktai, jų slėptuvės bei priemonės, kuriomis šie daiktai patenka į pataisos namų teritoriją.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. rugsėjo 6 d. 07:59