Spausdinti

Naujienos

Origami

2019-05-22

Alytaus pataisos namuose gegužės 17 d. buvo pristatyta nuteistojo Jevgenijaus Vorobjovo origami darbų paroda. Origami – legendomis apipintas popieriaus lankstymo menas, kuris yra neatsiejamas nuo japonų kultūros.

„Origami daug kruopštumo ir kantrybės reikalaujantis užsiėmimas. Vieną darbą kartais tenka perrinkti iš naujo 3-4 kartus, kol ganausi tobulai“ – teigia parodos autorius J. Vorobjovas.

Autoriaus teigimu, su menu jis neturėjo nieko bendro tol, kol Alytaus pataisos namuose terapinės grupės metu pamatė lankstinį ir, paskatintas Resocializacijos skyriaus darbuotojų, pradėjo savo kūrybinį kelią. Pirmąją gulbę J. Vorobjovas su kitų trijų nuteistųjų pagalba lankstė 6 valandas iš senų teismo nuosprendžių lapų. Toliau sekė vis sudėtingesni darbai. Priemones darbams siuntė artimieji.

Parodos autoriui itin malonu jausti palaikymą ir žmonių susižavėjimą jo darbais. Dažnai kiti nuteistieji paprašo jo darbų, kuriuos dovanoja savo artimiesiems. Vieną žavų ir sudėtingą origami meškutį J. Vorobjovas padovanojo savo dukrai gimtadienio proga.

Vyro teigimu, origami tapo jo gyvenimo būdu. Dabar turėdamas nors vieną laisvą minutę, iškart lanksto popieriaus detales. O ir staliaus darbą susirado origami dėka. Buvo pastebėtas ir įvertintas jo kruopštumas, kuris labai reikalingas staliaus darbe. Tai ne vienintelis teigiamas pokytis, kurį įnešė šis užsiėmimas. Nuteistojo teigimu, anksčiau jis turėjo sunkumų su pykčio valdymu, dėl ko neretai įsiveldavo į konfliktines situacijas, prisidarydavo sau problemų. Origami dėka atrado vidinę ramybę. Lankstant iš popieriaus nekyla jokių blogų minčių, ugdoma kantrybė. Dabar parodos autoriaus ateities planuose jau nauji darbai, jis planuoja pradėti naują didelį origami projektą – svajonių namo lankstymą. Nuteistasis, jausdamas įstaigos darbuotojų bei šeimos narių palaikymą, džiaugiasi stebimais pokyčiais savo elgesyje bei gyvenime.

Parodoje dalyvavo apie 40 nuteistųjų, kurie turėjo galimybę pabendrauti su darbų autoriumi, užduoti juos dominančius klausimus apie šį japonišką popieriaus lankstymo meną. Paroda sulaukė didelio nuteistųjų susidomėjimo. Darbai bus pristatyti ir įstaigos darbuotojams.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gegužės 22 d. 06:59
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos