Naujienos

„METŲ KARŪNA“ už geriausią pyragą

2021-11-09

Lapkričio 6-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena. Tą dieną visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti kolegoms, bičiuliams ar mokslo draugams, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai“. Pyragų diena organizuojama įvairiose organizacijose, įstaigose, mokyklose, darželiuose, jos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.

Alytaus pataisos namuose lapkričio 8 d. taip pat buvo švenčiama Pyragų diena.

Pyragus kepė darbuotojai. Kiekvienas pyragas buvo vertinamas pagal individualius atėjusio ragauti pyragų darbuotojo, ir tik jam žinomus, kriterijus. Darbuotojai pyragus vertino širdelėmis, klijuodami jas ant medinių skaičiukų, kuriais buvo pažymėti pyragai. Skonis, palyginti, buvo panašus, nes net 4 pyragai surinko daugiausiai širdelių. Pyragas, kurio numeris 8, atsitiktinai surinko 8 širdeles, ir laimėjo šiais metais sukurtą pereinamąjį prizą „METŲ KARŪNA“ už geriausią pyragą. Tai buvo ne tik pyragas bet šalia jo puikavosi ir migdoliniai sausainėliai, pyrago autorė Resocializacijos skyriaus specialistė Asta Abramavičienė. Prizas kiekvienais metais keliaus pas kitą, geriausią ir skaniausią pyragą iškepusį autorių, kuris to bus vertas.

Beje, vienas iš pyragų buvo labai netradicinis – tai lietuviškas varškės sūris, kuris labai visiems tiko po saldžių pyragų.

Šokoladiniais medaliais taip pat buvo apdovanoti ir kiti pyragai, kurie vos per vieną širdelę atsiliko nuo Metų karūnos – tai Lietuviškas sūris, Šveicariškas riešutų pyragas ir Moliūgų pyragas, kurio skonis priminė apelsinus. Pastarųjų trijų pyragų autorės – Veiklos organizavimo skyriaus darbuotojos.

Surinkti pinigėliai tradiciškai bus skirti Jiezno vaikų globos namų (šeimynų) vaikučiams pradžiuginti artėjančių gražiausių metų švenčių proga.

Pyragus kepė ir nuteistieji, laisvės atėmimo bausmę atliekantys uždaroje teritorijoje bei Pusiaukelės namuose. Pačių iškeptais pyragais jie vaišinosi prie arbatos puodelio.

Pyragų diena jau tapo gražia tradicija, kasmet švenčiama Alytaus pataisos namuose.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. lapkričio 10 d. 16:52